Dodano 05.07.2021

Wysokie wyniki procentowe egzaminu ósmoklasistów

Dotarły do nas wyniki procentowe egzaminu ósmoklasisty i… mamy powód do dumy! Średnie wyniki procentowe Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego przedstawiają się następująco:

 • język polski - 66%
 • matematyka - 47%
 • język angielski - 70%

A jak wygląda sytuacja w naszym województwie i kraju?

Średnie wyniki procentowe w woj. pomorskim:

 • j. polski - 58%
 • matematyka - 46%
 • j. angielski - 65%

Średnie wyniki procentowe w Polsce:

 • j. polski - 60%
 • matematyka - 47%
 • j. angielski - 66%

Wasze dobre noty obrazują wysoki poziom wiedzy, jaki prezentujecie.

Gratulujemy i życzymy powodzenia na dalszej ścieżce edukacji. Wierzymy, że uzyskane wyniki spełniają Wasze oczekiwania i dadzą możliwość realizacji planów.

Dodano 02.07.2021

Biwak w Łebie

Klasy 7, 8A i 8B SMS wybrały się na biwak do Łeby. Pod opieką trenerów P. Tadeusza Wanata i P. Marcina Rusakiewicza uczniowie bardzo aktywnie spędzili czas. Odbył się m.in. turniej beach soccera, który znakomicie zorganizował Karol Oleszkiewicz, uczeń klasy 8A. Wystartowało 8 zespołów. I miejsce zajęło trio: Krystian Żurowski, Mateusz Tołek i Jakub Radtke. A co jeszcze w programie? Mecze koszykówki, wycieczki na plażę, kąpiele w morzu, ognisko z kiełbaskami. To zasłużony biwak po całym roku ciężkiej pracy.

Dodano 14.06.2021

Egzaminy wstępne do Szkoły Mistrzostwa Sportowego

51 kandydatów przystąpiło do egzaminów wstępnych do naszej Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Przeprowadziliśmy 8 konkurencji sprawnościowych, których wyniki będą miały wpływ na przyjęcie do szkoły. Powodzenia!

Dodano 02.06.2021

Egzaminy wstępne do SMS

Dodano 11.05.2021

Pokazowy trening piłkarski

Kandydaci do Szkoły Mistrzostwa Sportowego z roczników: 2008, 2009 i 2010- czujcie się zaproszeni!

Dodano 10.05.2021

Spotkania online w ramach Aktywnej Akademii

W ramach Aktywnej Akademii w Instytucie Nauk o Zdrowiu Akademii Pomorskiej w Słupsku pracownicy Zakładu Fizjoterapii wraz ze studentami fizjoterapii przeprowadzili cykl 5 spotkań on-line. Tematem przewodnim był wpływ aktywności fizycznej na zdrowie młodych osób. W spotkaniach udział wzięło blisko 100 osób, w tym nasza klasa 2B LO SMS.

Podczas webinarium omówiono m.in. zalety regularnej aktywności fizycznej w oparciu o wytyczne Światowej Organizacji Zdrowia. W listopadzie 2020 roku opublikowano nowe rekomendacje WHO dotyczące aktywności fizycznej. Przedstawiono w nich dowody naukowe mówiące o związku aktywności fizycznej ze zdrowiem w różnych grupach populacji.

Ponadto poruszono temat efektywniejszego powrotu do prawidłowej masy ciała poprzez wprowadzenie ćwiczeń aerobowych oraz ćwiczeń zwiększających siłę mięśniową, jak również w jaki sposób wprowadzać aktywność fizyczną wśród osób początkujących.

Odbiorcy bardzo aktywnie uczestniczyli w spotkaniach, co przełożyło się na ciekawe dyskusje.

Dodano 04.05.2021

Mistrz sudoku

Zakończyliśmy trzydniowe szkolne zmagania z sudoku i wyłoniliśmy zwycięzców. Liczyły się dobre rozwiązania i czas wykonania zadania. Mistrzem Sudoku w ZSI została Wiktoria Szczęśniak, natomiast w SMS ten zaszczytny tytuł zdobył Michał Dzikoń.

Na szczególne wyróżnienia zasługują również: Oliwia Krzemińska, Vanessa Barteczka, Zuzanna Wierczyńska, Klaudia Smutek, Wiktor Piszczek oraz Nikola Stachowiak. Dla najlepszych ocenki/plusiki do aktywności. Wszystkim uczestnikom zmagań serdecznie gratulujemy.

Z matematycznym pozdrowieniem!

Zespół nauczycieli matematyki ZSI i SMS

Dodano 24.04.2021

Dzień Otwartej Szkoły za nami!

Dzień Otwartej Szkoły za nami! Szkołę odwiedzili Goście zainteresowani nauką w naszej placówce. Kadra ZSI i SMS prezentowała szeroką ofertę i odpowiadała na pytania.

Poza osobistymi odwiedzinami, przyszli uczniowie mogli wziąć udział w spotkaniach online z naszymi nauczycielami, a także wejść do szkoły wirtualnymi drzwiami na stronie internetowej i zapoznać się z działaniami realizowanymi przez wszystkie nasze zespoły przedmiotowe:

 • Zaczytana edukacja polonistyczna
 • Matematyka wokół nas
 • Świat przedmiotów humanistycznych
 • Języki obce oknem na świat
 • Śladami przedmiotów przyrodniczych
 • Przedmioty zawodowe Technikum Weterynarii
 • Przedmioty zawodowe Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego
 • Świat oczami artystów
 • Sportowe osiągnięcia

Dziękujemy wszystkim za obecność!

Drodzy ósmoklasiści, spotykamy się u nas już we wrześniu?

Dodano 23.04.2021

"Czuwam dla Ziemi"

Dziś uczniowie naszej szkoły dołączyli do akcji „Czuwam dla Ziemi” organizowanej przez Związek Harcerstwa Polskiego i WWF. O czystość terenów Lasku Południowego zadbała młodzież z kilku klas. Uczniów nie zniechęciła niesprzyjająca aura i udało się zebrać kilkanaście worków śmieci! Dzisiejsze proekologiczne działania to także ukłon w stronę naszej planety, która dziś obchodzi swoje święto (Międzynarodowy Dzień Ziemi).

Na Was zawsze można liczyć. Dziękujemy!!!

Podziękowania kierujemy również do opiekunów biorących udział w akcji- do P. Adama Pietrasa i P. Grzegorza Bożka. Dodatkowo Pan Grzegorz po akcji sprzątania zorganizował dla uczniów LSP miniwarsztaty w pięknej scenerii.

Zapraszamy do galerii zdjęć!

Dodano 22.03.2021

SMS Junior Cup dla GAP Bruskowo Wlk.

Na stadionie przy ul. Zielonej Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Słupsku zorganizowała w niedzielę Wiosenny Turniej Piłki Nożnej „SMS Junior Cup” dla chłopców i dziewcząt z rocznika 2008 i mł.

Mimo niesprzyjającej aury na starcie zgromadzono pięć zespołów, które rywalizowały systemem ligowym „każdy z każdym”. Mecze trwały 25 minut bez przerwy, odbywały się na 1/2 boiska w składach 9-osobowych. Najlepszym zespołem okazał się GAP Bruskowo Wlk. Podopieczni trenera Tomasza Rybaka tylko w pierwszym spotkaniu zgubili punkty, następne mecze wygrywali już zdecydowanie.

Kolejne miejsca zajęli:

2. KS Gryf Słupsk – 6pkt

3. Start Miastko – 6pkt

4. Żaki Sławno – 6pkt

5. Żelki Żelkowo – 3pkt

Najlepszym zawodnikiem turnieju uznany został Igor Sztobnicki ze Startu Miastko, a bramkarzem Hubert Wolak (GAP). Nagrodę dla króla strzelców turnieju otrzymał Dacjan Staranowicz (GAP), zdobywca 7 bramek.

Dodano 16.03.2021

Konkurs historyczny

Z przyjemnością informujemy, że Piotr Czerwiński z kl. 8A SMS przeszedł do etapu wojewódzkiego XXVI Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972-1514. Od Cedyni do Orszy” w roku szkolnym 2020/2021.

Piotrowi gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

Dodano 17.02.2021

"Asy internetu"

Uczniowie klasy 7 SMS wraz z P. Aliną Salnik wzięli udział w konferencji „Asy Internetu”, która skierowana była do klas 5-7 szkół podstawowych

Konferencja odbyła się z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu. Zainteresowani wzięli udział w lekcji Rozsądek, Uważność, Siła, Życzliwość i Odwaga

Wszyscy uczestnicy konferencji zorganizowanej przez Fundację Szkoła z Klasą i Google otrzymali certyfikat

Dodano 16.12.2020

"Trzymaj formę"

Szkoła Podstawowa Mistrzostwa Sportowego bierze udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym "Trzymaj Formę".

To inicjatywa propagująca zdrowy styl życia dzięki zbilansowanemu odżywianiu i regularnej aktywności fizycznej.

W ramach programu podejmujemy w szkole szereg działań promujących zdrowe odżywanie. Jednym z nich były lekcje poświęcone roli diety oraz nawyków żywieniowych w życiu młodego sportowca przeprowadzone w klasach 7 i 8.

Zorganizowaliśmy również szkolny konkurs "Zasady zdrowego odżywiania" w dwóch kategoriach: dieta młodego sportowca i piramida żywienia. Zgłoszone prace oceniało jury, w skład którego wchodzili uczniowie klasy II B Medycznego Liceum Ogólnokształcącego- Zuzia, Marta, Dominik i Adam.

W konkursie "Zasady zdrowego odżywiania - dieta młodego sportowca" I miejsce zajął Miłosz Kopyś, zaś wyróżnienie otrzymał Krzysztof Świdroń.

Z kolei w konkursie "Zasady zdrowego odżywiania - piramida żywienia" I miejsce zajął Bartosz Jaśkiewicz, zaś wyróżniony został Igor Mroczek.

Dziękujemy za świetną postawę uczniów, którzy zaangażowali się w zdobywanie wiedzy o zdrowym stylu życia.

Działania zorganizowane zostały przez Małgorzatę Siupik-Winiszewską- pedagoga szkolnego oraz wychowawców klas- Tadeusza Wanata i Marcina Rusakiewicza.

Dodano 04.12.2020

Maraton pisania listów amnesty international

W naszej szkole w dniach 7-11.12.2020 r. odbędzie się Maraton Pisania Listów Amnesty International. W tym roku wydarzenie odbędzie się online- zarówno spotkania z nauczycielami, jak i samo pisanie listów (wysyłamy maila).

Przez cały przyszły tydzień podczas wybranych lekcji będziemy wspólnie pisać listy. Można to zrobić również indywidualnie w dowolnym czasie. Liczy się każdy list.

Będziemy prowadzić specjalny licznik wspólnie napisanych wiadomości. Codziennie w komentarzach pod tym postem będziemy podawać, ile listów udało nam się wysłać.

Ponadto codziennie w dniach 7.12 - 11.12.2020 r. o godzinie 13.15 możemy spotkać się online. Na spotkaniu obecne będą koordynatorki akcji z ramienia szkoły (Małgorzata Siupik-Winiszewska i/lub Natalia Hendrych) oraz wszystkie chętne osoby (uczniowie i nauczyciele). Będziemy mogli wyjaśnić kwestie organizacyjne, napisać list, porozmawiać o prawach człowieka czy społeczeństwie obywatelskim.

Link do spotkania został wysłany do uczniów i nauczycieli przez dziennik elektroniczny.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości piszcie na dzienniku do Pani Natalii Hendrych lub Małgorzaty Siupik-Winiszewskiej.

Do zobaczenia i usłyszenia na maratonie!

A o samym maratonie i 10 bohaterkach i bohaterach, w obronie których będziemy pisać listy można przeczytać tutaj.

Dodano 27.11.2020

Znamy wyniki wirtualnych zawodów sportowych „Bieg po zdrowie”!

Znamy wyniki wirtualnych zawodów sportowych „Bieg po zdrowie” zorganizowanych przez Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Gdańsku!

Miło nam poinformować, że w zawodach doskonale spisały się uczennice z Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego zajmując czołowe lokaty. Aleksandra Bosak z klasy 3PLO zajęła I miejsce wygrywając Wojewódzki Finał Licealiady dziewcząt „Bieg po zdrowie” na dystansie 1000 m uzyskując czas 3:35 min, natomiast Natalia Treder z klasy 2C PLO zajęła IV miejsce z czasem 3:42 min.

Łącznie w imprezie udział wzięło 257 uczniów z całego województwa pomorskiego. Organizatorzy zawodów nagrodzą 6 najlepszych zawodniczek i zawodników z każdej kategorii wiekowej pamiątkowymi medalami.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom uczestniczącym w zawodach i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Koordynatorem w szkole udziału uczniów w zawodach jest nauczyciel wychowania fizycznego Pan Arkadiusz Herman.