Rozpoczęcie roku szkolnego

Drodzy uczniowie! Zbiliża się koniec wakacji. Informujemy o rozpoczęciu nowego roku szkolnego 2023/2024.
Do zobaczenia wkrótce!

Konsultacje przed egzaminami poprawkowymi

Drodzy Uczniowie,
konsultacje dla osób przygotowujących się do egzaminów poprawkowych odbywać się będą w dniach: 21.08.2023r. – 25.08.2023 r., w godzinach 10:00-12:00. Prosimy o wcześniejsze umawianie się z nauczycielami na konkretne terminy lub zgłoszenie chęci udziału w konsultacjach poprzez sekretariat. Uczniowie, którzy są chętni do udziału w konsultacjach w poniedziałek 21.08 proszeni są o przekazanie tej informacji do piątku do godziny 13.00!

Egzaminy poprawkowe - sierpień 2023

Dodano 23.06.2023

Testy w akademii ekstraklasowej Warty Poznań

Uczeń klasy 8 szkoły podstawowej SMS Filip Wiśniewski przeszedł pomyślnie testy w akademii ekstraklasowej Warty Poznań!!!

Klub z Poznania przymierza Filipa do zespołu Centralnej Ligi Juniorów U-17 na kolejny sezon. "Wiśnia" prawdopodobnie trafi do otwieranego właśnie w Grodzisku Wielkopolskim nowoczesnego ośrodka szkoleniowego Warty.

Ostatni sezon Filip rozegrał w lidze wojewódzkiej (z dwa lata starszymi kolegami) juniorów B1, w barwach KS Gryf/SMS Słupsk, gdzie wraz z zespołem zajął 4 miejsce, notując 3 gole i 3 asysty.

Przypominamy, że latem ubiegłego roku, dwóch innych naszych uczniów, trafiło do silnych ośrodków: Maciek Wanat do Warty Poznań a Kuba Radtke do Lechii Gdańsk!!!

Obaj zaliczyli udane sezony w Centralnych Ligach Juniorów.

Czekamy na następne "perełki"!

Filipowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Dodano 23.06.2023

MOBI szkoła

Jesteśmy MOBIlni!!!

Z ogromną przyjemnością informujemy o sukcesie uczniów klasy 6 SMS!!!

Dnia 11 czerwca zakończyła się kampania promująca zrównoważoną mobilność wśród uczniów szkół podstawowych w Słupsku. Celem kampanii było kształtowanie pozytywnych nawyków transportowych, w tym w szczególności komunikacji rowerowej oraz promowanie aktywności fizycznej.

Szkoła Podstawowa Mistrzostwa Sportowego im. dr Jerzego Krzysztofowicza w Słupsku zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji szkół!!!

Uczniowie naszej szkoły Polishchuk Daniel oraz Hapka Hubert zajęli kolejno 7 i 8 miejsce wśród wszystkich uczniów, biorących udział w programie.

Gratulujemy!!! Jesteśmy z was dumni!!!

Koniec roku szkolnego

Koniec roku szkolnego 2022/2023!!!

Informujemy, że 23 czerwca (piątek) 2023 w naszej szkole odbędzie się uroczyste zakończenie roku szkolnego.

Harmonogram:

Szkoła Mistrzostwa Sportowego - godzina 8.30 w sali 210 (aula):

 • Szkoła Podstawowa i Liceum

Zespół Szkół Informatycznych - godzina 10.00 na placu przed szkołą:

 • Liceum Sztuk Plastycznych,
 • Technikum Weterynarii,
 • Oddział Przygotowania Wojskowego,
 • Policyjne Liceum Ogólnokształcące.

Obowiązuje strój galowy.

Wyniki egzaminów wstępnych

Egzamin wstępny

Serdecznie zapraszamy uczniów klas ósmych, którzy pragną się uczyć w naszej szkole na egzamin wstępny do klas Szkoły Mistrzostwa Sportowego, który odbędzie się 2 czerwca o godz. 9.00 w ZSI na ul. Koszalińskiej 9.

Życzymy powodzenia!!!

Już cieszymy się na spotkanie z Wami!!!

Dodano 19.06.2023

Turniej w przedszkolu

14 czerwca przedstawiciele klasy 3 Szkoły Mistrzostwa Sportowego odwiedzili dzieci z @Przedszkola Miejskiego nr 23 "Promyczek" w Słupsku - była to ostatnia inicjatywa chłopaków, jednakże bardzo wymagająca.

Spotkanie podzielone zostało na trzy części: w pierwszej dzieci musiały przejść tor sprawnościowy, w drugiej odbyły się rozgrywki piłkarskie pomiędzy dziećmi, zaś na samym końcu odbyło się wielkie widowisko jakim był mecz PROMYCZEK kontra SMS. Po zaciętej walce 2:1 wygrał zespół Promyczka!!!

Wsparcie mentalne i sportowe podczas wydarzenia zapewnił Tadeusz Żakieta zaś inicjatorem akcji była Pani pedagog specjalna Marta Jasnoch-Brzeska.

Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym w tę wspaniałą inicjatywę!!!

Dodano 09.06.2023

Gala SMS

LO SMS wyróżnione podczas gali Słupskiego Szkolnego Związku Sportowego!

Z okazji zdobycia tytułu Mistrza Województwa w piłce nożnej, na poziomie szkół średnich, nasi licealiści wraz z trenerami zostali zaproszeni na galę sportu szkolnego.

Uroczystość odbyła się w poniedziałek, w sali Nowego Teatru im. Witkacego.

Wyróżnienia wręczała m.in. zastępczyni prezydentki miasta Słupska, Pani Marta Makuch oraz przewodniczący Szkolnego Związku Sportowego Pan Andrzej Symonowicz.

Nasi piłkarze w dowód uznania otrzymali pamiątkowe statuetki.

Gratulujemy!!!

Dodano 06.06.2023

Dzień dziecka

Dzień Dziecka w naszej szkole!!!

W tym wyjątkowym dniu nie mogło zabraknąć choćby odrobiny luzu. Nasi uczniowie tym razem mieli wyjątkowe lekcje, na których mogli pograć w ciekawe gry, pochwalić się talentami czy zainteresowaniami… Bez podręczników, zeszytów i tematów… tylko zabawa.

Dodatkową niespodziankę sprawiła Dyrekcja szkoły, na 4 lekcji niespodziewanie w każdej klasie pojawiła się Pani Dyrektor Monika Stępnik, która częstowała naszych uczniów lodami…

To był bardzo fajny dzień, czyli taki, jaki powinien być.

Dodano 31.05.2023

Licealiada 2023

LO SMS Słupsk Mistrzem Województwa!!!

Po wygraniu dwuetapowych eliminacji w Słupsku, a następnie półfinału wojewódzkiego, w czwartek 25.05 uczniowie LO SMS udali się do Lęborka na turniej finałowy, o tytuł Mistrza Województwa Pomorskiego Szkół Ponadpodstawowych w piłce nożnej.

W rozgrywkach nasi uczniowie zmierzyli się z 5 drużynami (mistrzami swoich okręgów) z Gdańska, Wejherowa, Chojnic, Malborka i Tczewa.

Inauguracja rozgrywek grupowych zaczęły się niefortunnie przegraliśmy z Wejherowem 0:3. Następnie wygraliśmy z Chojnicami 3:0 (gole: Wiktor Ciechański, Karol Oleszkiewicz i Jan Czyż). W półfinale pokonaliśmy liceum "Gedanii" Gdańsk 2:0 (gole: Dawid Leśko i Ksawery Ronowski).

W finale trafiliśmy znów na Wejherowo. Tym razem zaliczyliśmy udany rewanż. W normalnym czasie było 1:1 (gol: Nikodem Ciechański). W ostatnich sekundach dogrywki gola na 2:1 zdobył Jakub Kazior, dając nam tym samym mistrzostwo województwa!!!

Najlepszym zawodnikiem turnieju finałowego wybrany został Ksawery Ronowski!

Podkreślamy, że nasz zespół składał się z uczniów wszystkich 4 klas liceum. Od czwartej do pierwszej!

SMS w turnieju finałowym reprezentowali:
Jakub Żaluk, Nikodem Ciechański, Wiktor Ciechański, Ksawery Ronowski (klasa 4), Jakub Kazior (klasa 3), Aleksander Trusiak, Jan Czyż, Miłosz Kopyś, Bartosz Kupiec, Dawid Leśko, Karol Oleszkiewicz, Michał Rosiak (klasa 2) i Oliwier Konieczny (klasa 1).
Trenerami byli: Tadeusz Wanat i Marcin Rusakiewicz.

Warto przypomnieć, że zdobywaliśmy już tytuły mistrzów województwa na poziomie gimnazjalnym. W 2018 roku wywalczyliśmy nawet brązowe medale Mistrzostw Polski Szkół Gimnazjalnych!

Natomiast na poziomie szkół ponadpodstawowych (Licealiady), w ubiegły czwartek, po raz pierwszy, zostaliśmy mistrzami województwa!!!

Składamy Wielkie Gratulacje uczniom i trenerom!!!

Wierzymy, że wkrótce nasi uczniowie dostarczą nam kolejnych emocji i powodów do dumy!!!

Brawo Nasi Mistrzowie!!!

Dodano 08.05.2023

SMS Mistrzem w Słupskiej Olimpiadzie młodzieży w piłce nożnej!!!

Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Słupsku została Mistrzem Słupska w zmaganiach klas 8 w piłce nożnej!!!

Nasz zespół podczas dwudniowych zmagań pewnie wygrał wszystkie spotkania, zasłużenie zdobywając tytuł.

W pierwszym dniu podczas eliminacji nasi chłopcy wygrali z SP 5 13-0.

Bramki zdobywali: Alan Przewodzki 3, Mateusz Gałek 2, Michał Chabros 2, Hubert Hapka 2, Oskar Okoniewski 1 i Filip Wisniewski 1.

W drugim spotkaniu pokonaliśmy SP 3 18-0.M

Bramki zdobywali: Alan Przewodzki 5, Igor Chojnowski 4, Filip Wisniewski 3, Michał Chabros 2, Filip Domański 2 oraz Oskar Okoniewski, Kacper Szumko po 1.

W spotkaniu półfinałowym nasi piłkarze po bramkach Filipa Wiśniewskiego 3, Michała Chabrosa, Igora Chojnowskiego oraz Huberta Hapka pokonali pewnie SP 6 6-0.

W wielkim finale nasz zespół nie dał szans SP 10 wygrywając 10-2.

Bramki zdobywali: Filip Wiśniewski 5, Michał Chabros, Kacper Wereszczyński, Kacper Szumko, Igor Chojnowski, Hubert Hapka po 1.

Skład SMS Słupsk:
Wojciech Bogusławski; Michał Chabros; Kacper Szumko; Franciszek Zawistowski; Kacper Wereszczyński; Filip Domański; Mateusz Gałek; Alan Przewodzki; Filip Wiśniewski; Igor Chojnowski; Hubert Hapka; Oskar Okoniewski.

Trenerem zespołu był Adam Pietras.

Nasza drużyna awansowała do półfinału wojewódzkiego, który odbędzie się już za kilka dni!!!

Dzień Otwartej Szkoły 2023!

Dzień Otwartej Szkoły w Zespole Szkół Informatycznych, Liceum Sztuk Plastycznych im. S. I. Witkiewicza i Szkole Mistrzostwa Sportowego w Słupsku!

Jeżeli w tym roku szkolnym kończysz naukę w szkole podstawowej i stoisz przed wyborem szkoły średniej, mamy dla Ciebie propozycję. Już 15 kwietnia 2023 r. dyrekcja, grono pedagogiczne oraz młodzież z ZSI, LSP i SMS w Słupsku zapraszają ósmoklasistów i ich rodziców do udziału w Dniu Otwartej Szkoły!

Zależy nam na udzieleniu wsparcia w dokonaniu najlepszego wyboru dotyczącego dalszego kierunku kształcenia uczniów.

Zapraszamy zatem do odwiedzenia nas w Zespole Szkół Informatycznych i Szkole Mistrzostwa Sportowego przy ul. Koszalińskiej 9 w Słupsku. Oferta, którą przygotowaliśmy na ten dzień jest bardzo szeroka:
Oddział Przygotowania Wojskowego: prezentacja umundurowania i sprzętu klas OPW - możliwość przymierzenia i zrobienia zdjęcia, rozkładanie i składanie karabinu, łączność z wykorzystaniem szkolnego sprzętu, tor strzelecki ASG, strzelanie w kamizelce, hełmie, okularach z różnych postaw strzeleckich, a przed szkołą podstawy survivalu;
Policyjne Liceum Ogólnokształcące: pokaz elementów - kajdankowanie, elementy obezwładniania, chwyty transportowe; pokaz umundurowania ucznia klasy policyjnej i prezentacja ochronnego sprzętu policyjnego, prezentacja multimedialna dotycząca nauki w PLO dla uczniów i rodziców;
Technikum Weterynarii: warsztaty z szycia chirurgicznego, ćwiczenia z mikroskopem, pokaz udzielania pierwszej pomocy psu po wypadku komunikacyjnym, prezentacja zakładania opatrunku lub gipsu na kończynę zwierzaka, zwiedzanie pracowni;
Szkoła Mistrzostwa Sportowego: tor przeszkód, test wiedzy piłkarskiej, pokaz filmu promującego naukę w SMS, konsultacje, podczas których trenerzy będą udzielać informacji o specyfice kierunku, poczęstunek ze zdrową żywnością.
Zwiedzanie naszej placówki połączone będzie ze szkolną grą terenową pt. „Podróż po ZSI i SMS”. Młodzież, po wejściu do budynku, otrzyma kartę z zagadkami. Odgadnięcie zagadek pokieruje zainteresowanych do określonych sal, w których będą czekały zadania do wykonania. Po wykonaniu zadania uczeń otrzyma pieczątkę. Uczniowie, którzy zbiorą co najmniej 10 pieczątek wezmą udział w losowaniu nagród.

Z kolei kandydatów zainteresowanych Liceum Sztuk Plastycznych im. S. I. Witkiewicza zapraszamy do naszej siedziby przy ul. Przemysłowej 25, gdzie funkcjonują nowoczesne pracownie artystyczne. Tam czekać będą nauczyciele przedmiotów artystycznych. Oprócz zapoznania z możliwościami i wyposażeniem każdej z pracowni: fotograficznej, rysunku i malarstwa, rzeźby, aranżacji wnętrz oraz projektowania wyrobów artystycznych, uczniowie będą mieli również możliwość uczestniczenia w bardzo ciekawych zajęciach:

 • pracownia fotograficzna- „Portret - praca ze światłem”,
 • pracownia rzeźby- „Zwierzę do kieszeni”,
 • pracownia rysunku i malarstwa- „Praca z szablonem - martwa natura”,
 • pracownia projektowa- „Dom z klocków - zaprojektuj swoje cztery ściany”,
 • modelarnia- „Budowanie miniatur meblowych”.

Pamiętajcie, że na miejscu czeka na Was o wiele więcej atrakcji!

Nauczyciele oraz uczniowie z Zespołu Szkół Informatycznych, Liceum Sztuk Plastycznych im. S. I. Witkiewicza i Szkoły Mistrzostwa Sportowego będą do dyspozycji od godziny 9:00 do 13:00. Z pewnością odpowiedzą na każde pytanie i rozwieją wszelkie wątpliwości.

Widzimy się już 15 kwietnia. Poznajmy się!

Testy sprawnościowe do Szkoły Podstawowej i Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego

SZKOŁA MISTRZOSTWA SPORTOWEGO W SŁUPSKU OGŁASZA NABÓR! REKRUTACJA TRWA! STWARZAMY NAJLEPSZE WARUNKI, ABY ŁĄCZYĆ SPORTOWĄ PASJĘ Z NAUKĄ!

Teraz przed nami testy sprawnościowe do Szkoły Podstawowej i Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego. Informujemy, że testy sprawnościowe dla kandydatów zostaną przeprowadzone w dniach 2.06.2023 r. (I termin) i 16.06.2023 r. (II termin).

Konsultacje szkoleniowe, które pomogą w przygotowaniu do testów odbędą się:

 • 14 kwietnia 2023 r. godz. 16.30 – stadion, ul. Zielona 9;
 • 19 maja 2023 r. godz. 16.30 – stadion, ul. Zielona 9.

Test obejmuje sprawdzenie poziomu zaawansowania sportowego oraz zdolności motorycznych.

Więcej informacji na temat rekrutacji do SMS.

Do zobaczenia!

Dodano 14.04.2023

Chłopcy z SMS odwiedzili Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta

Uczniowie klasy III SMS od grudnia biorą udział w innowacji pedagogicznej „Starszy Brat”. Wczoraj wybrana grupa chłopców odwiedziła Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta Koło Słupskie i wraz z Paniami z Koła Gospodyń Wiejskich „Przepis na życie” z Lulemina oraz przedstawicielami Słupskiego Funduszu Lokalnego, z okazji Dnia Ludzi Bezdomnych, przygotowała pyszną kolację. Wspólnymi siłami udało nam się ulepić ponad pół tysiąca pierogów. Kolacja smakowała wszystkim, z czego niezmiernie się cieszymy. Innowacja jest pomysłem Pani pedagog specjalnej Marty Jasnoch-Brzeskiej oraz trenera Tadeusza Żakiety.

Dodano 14.04.2023

II etap II edycji Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych

W naszej szkole odbył się II etap II edycji Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych. W rywalizacji udział wzięli uczniowie ze szkół ponadpodstawowych z województwa pomorskiego.

Przedstawiamy wyniki:

 • I miejsce zajęła Marta Prądzyńska z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Bytowie (opiekun: P. Katarzyna Dziekanowska),
 • II miejsce- Narin Haji z I Liceum Ogólnokształcącego w Lęborku (opiekun: P. Barbara Kerlin),
 • III miejsce- Patrycja Gwiazda z I Liceum Ogólnokształcącego w Lęborku (opiekun: P. Barbara Kerlin).

Wyróżnienia zdobyli:
Kacper Smaha ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego (opiekun: P. Jacek Gryczka), Krystian Karaś z Zespołu Szkół Technicznych w Słupsku (opiekun: P. Anetta Bengier) oraz Kamil Gardecki z II LO w Słupsku (opiekun: P. Dorota Konkol).
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za podjęcie wyzwania! Podziękowania składamy również nauczycielom, którzy przygotowali uczniów do konkursu oraz Organizatorom- Pani Zofii Pstrągowskiej-Misiuk oraz P. Jackowi Gryczce.

Dodano 12.04.2023

W pustyni i w puszczy...

Nasi najmłodsi uczniowie z kl. 6 SPMS wspólnie odkrywają piękno literatury. W ostatnim czasie wzięli na warsztat lekturę obowiązkową „W pustyni i w puszczy” autorstwa polskiego noblisty Henryka Sienkiewicza. Aby zagłębić się w treść powieści nasi najmilsi uwiecznili na pracach plastycznych najpiękniejsze sceny z książki i aktywnie uczestniczyli podczas oglądania ekranizacji kultowego dzieła. Efekty prac uczniów będziecie mogli zobaczyć już podczas Dnia Otwartej Szkoły.

Dodano 05.03.2023

Wesołych świąt!

W imieniu Dyrekcji, Osób Prowadzących Szkołę, Kadry pedagogicznej oraz Uczniów składamy wszystkim najlepsze świąteczne życzenia. Niech ten wyjątkowy czas będzie pełen ciepła i rodzinnej atmosfery.

Dodano 04.03.2023

Spotkanie z młodszym aspirantem P. Michałem Sobiesiakiem

Nasze klasy I, II, III i IV LOMS uczestniczyły w spotkaniu z młodszym aspirantem P. Michałem Sobiesiakiem z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku. Mundurowy rozmawiał z naszą młodzieżą o przemocy rówieśniczej. Dziękujemy za wartościowe informacje i poświęcony czas!

Spotkanie zorganizowała Pani Marta Jasnoch-Brzeska.

Dodano 04.03.2023

Kiermasz sałatkowo-ciastowy

Grupa Kanapa działająca w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii po raz kolejny organizuje kiermasz. Tym razem będzie to kiermasz sałatkowo-ciastowy, a za zebrane środki upiększymy strefę relaksu na II piętrze.

Kiermasz odbędzie się we wtorek (4.04) na parterze podczas długich przerw. Do zobaczenia!

Dodano 04.03.2023

Mistrzostwo Słupska

Reprezentacja LO SMS wygrała Słupską Olimpiadę Młodzieży Szkół Ponadpodstawowych w piłce nożnej 6-osobowej.

W rozgrywkach na słupskim „orliku” najpierw w grupie pokonaliśmy:

ZSBiKU („Budowlanka”) 6:2;

LO nr I 2:1,

a następnie, w finałach, wygraliśmy dwa mecze:

z ZSE („Ekonomik”) 3:0;

z ZSMiL („Mechanik”) 6:0.


W ostatnim, decydującym spotkaniu, zremisowaliśmy z ZSOiT Ustka 2:2, mimo że przegrywaliśmy już 0:2.

 

O I miejscu zdecydowała lepsza różnica bramek. I nasza ekipa mogła cieszyć się ze złotych medali.

W turnieju finałowym SMS reprezentowali:

Nikodem Ciechański (1 gol)

Jakub Kalinowski (2 gole)

Jakub Kazior (1 gol)

Oliwier Konieczny

Miłosz Kopyś

Bartosz Kupiec

Dawid Leśko (2 gole)

Karol Oleszkiewicz

Kacper Pawłowski (2 gole)

Ksawery Ronowski (3 gole)

Aleksander Trusiak

Jakub Żaluk

Krystian Żurowski

Teraz przed nami półfinały wojewódzkie, które odbędą się w Słupsku pod koniec kwietnia. Trzymamy kciuki!

Dodano 30.03.2023

Innowacja Pedagogiczna „Starszy brat”

Uczniowie klasy 3 LOMS biorący udział w Innowacji Pedagogicznej „Starszy brat” autorstwa Pani Pedagog Specjalnej Marty Jasnoch-Brzeskiej odwiedzili słupskie schronisko dla zwierząt. Chłopcy wcześniej zorganizowali zbiórkę artykułów chemicznych, które teraz przekazali pracownikom schroniska. Mimo zimowej pory uczniowie zabrali także dwa schroniskowe psiaki na dłuuugi spacer.

W dalszej części dnia młodzież odwiedziła Klub Strzelecki Gryf, gdzie każdy mógł sprawdzić swoje możliwości w strzelaniu do tarczy.

Dodano 30.03.2023

Dzień Świętego Patryka - wyniki konkursów

Niedawno świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Świętego Patryka, w związku z którym zespół języka angielskiego przygotował dla uczniów szereg atrakcji i konkursów. Dziś przedstawiamy wyniki.

W konkursie na najlepszy wiersz w języku angielskim o języku angielskim wygrała klasa 6 Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego.

W konkursie na najbardziej zieloną klasę wygrała klasa 1A LSP, natomiast najbardziej „zielonym” uczniem został Szymon Piekarski z klasy 3TW.

Dziękujemy za wspólną zabawę i gratulujemy!

Dodano 30.03.2023

Szkolny etap Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych

Dziś odbył się I etap (szkolny) Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych.

Konkurs polegał na rozwiązaniu pisemnego testu (w języku polskim) sprawdzającego wiedzę krajoznawczą i realioznawczą o państwach niemieckiego obszaru językowego. Trzymamy za wszystkich kciuki!

Dodano 29.03.2023

Dzień bez plecaka

Samorząd Uczniowski serdecznie zaprasza wszystkich do zabawy w piątek 31 marca, kiedy to ogłaszamy Dzień bez plecaka! Idea jest taka, aby każdy przyniósł podręczniki, przybory, lunch w czym chce, z wyjątkiem plecaka. :) Zachęcamy do kreatywnego podejścia do tematu i dokumentowania najlepszych nie-plecaków na zdjęciach.

Dodano 28.03.2023

Debata na temat czytelnictwa

Reprezentanci naszych klas pierwszych wzięli udział w debacie na temat czytelnictwa. Rozpoczęliśmy od prelekcji o czytelnictwie w Polsce (stan na grudzień 2022) przeprowadzonej przez P. Ewelinę Walczak. Obejrzeliśmy też filmy sondażowe nt. czytania książek, by zaraz potem przejść do debaty uczniów. P. Ewelina zadawała pytania, np. Czy lubisz czytać szkolne lektury? Czy według Ciebie książka papierowa odejdzie do lamusa?, a nasza młodzież odpowiadała.

Podsumowaniem była ankieta dot. czytania książek przeprowadzona wśród uczniów.

Debata była ciekawa, emocjonująca, poznawcza. Miała na celu promowanie czytelnictwa oraz zaznajomienie uczniów z aktualnym stanem czytelnictwa w Polsce oraz skutkami obniżenia jego poziomu.

Dodano 27.03.2023

Oscary ZSI i SMS 2023

OSCARY ZSI i SMS 2023 rozdane!

Samorząd Uczniowski przeprowadził głosowanie wśród społeczności szkolnej, w którym uczniowie mogli wybrać nauczycieli przodujących w wielu przymiotach nauczycielskich, które pokazują, jak różni są nasi edukatorzy.

Ustaliliśmy 9 kategorii.

W kategorii Bratnia Dusza wygrała Pani Magdalena Piniaha.

W kategorii Diamentowa Piła wygrał Pan Arkadiusz Herman.

W kategorii Szwajcarski Zegarek wygrała Pani Paulina Grosz.

W kategorii Stand-uper wygrał Pan Tomasz Dymek.

W kategorii Pani Garsonka wygrała Pani Karolina Majcherska.

W kategorii Donośny Megafon wygrał Pan Hubert Bilewicz.

W kategorii Szarmancki Belfer wygrali ex-aequo Pan Bartosz Pakuła oraz Pan Stanisław Stefański.

W kategorii Miss lub Mister off topic wygrała Pani Natalia Hendrych.

W kategorii Gorący uśmiech wygrała Pani Maja Capar.

Drodzy nauczyciele, w imieniu całej społeczności szkolnej, serdecznie gratulujemy Wam wszystkich nominacji oraz tytułów.

Dodano 27.03.2023

Nocny Maraton Maturzysty

W ten weekend w auli szkolnej odbył się Nocny Maraton Maturzysty- edycja 2.

Podczas zajęć maturzyści bardzo sumiennie i z pełnym zaangażowaniem rozwiązywali zadania matematyczne, typowe dla matury w maju, szukali QR-kodów na terenie szkoły, a także uczestniczyli w warsztacie przygotowanym przez Panią pedagog Martę Jasnoch-Brzeską dotyczącym stresu i metod, jak sobie z nim radzić.

Jesteśmy dumni z Waszej pracy i cieszymy się ze świetnej zabawy, jaka towarzyszyła maratonowi! Spotkanie było też dobrą odskocznią od codziennego napięcia, które towarzyszy młodzieży podczas przygotowań do egzaminu.

Życzymy Wam samych sukcesów na zbliżającej się maturze!

Zespół nauczycieli matematyki

Dodano 24.03.2023

Strefa relaksu

Grupa Kanapa ze Zwolnionych z Teorii zaprojektowała strefę relaksu dla społeczności szkolnej. To taki gest od uczniów dla uczniów. Obecnie trwają prace, a już niedługo wielkie otwarcie. Mamy nadzieję, że będziecie dobrze czuć się w naszej strefie, gdzie na wygodnych kanapach, wśród pięknych kwiatów, odetchniecie od szkolnego ferworu popijając ciepłą herbatkę.

Drodzy uczniowie, pamiętajcie, że ma być to miejsce przyjazne i dbajcie o nie, żeby Wam służyło. Miłego relaksu podczas przerw, okienek czy czekania na konsultacje.

Dodano 20.03.2023

Dzień Świętego Patryka

Szanowni wychowawcy, drodzy uczniowie,

zespół języka angielskiego ma ogromną przyjemność zaprosić Was do wspólnej zabawy z okazji obchodów patrona Irlandii, św. Patryka. W związku z tym 24.03 (piątek) zachęcamy wszystkich do wspólnego Patrykowego świętowania:

 • ubieramy się na zielono (kolor Irlandii)- znajdź swojego nauczyciela j. angielskiego i zdobądź „piąteczkę” z aktywności,
 • najbardziej „zielona” klasa zostanie nagrodzona,
 • ogłaszamy również konkurs na wiersz napisany w języku angielskim o języku angielskim. Prace można składać u nauczycieli języka angielskiego. Przewidziane są nagrody!

W tym dniu działać będzie również „Patrykowa” fotobudka, a w niej możliwość zrobienia sobie zdjęcia.

ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ ZABAWY!

Zespół języka angielskiego

Grafika: freepik.com

Dodano 20.03.2023

Wyzwanie kolorowej skarpetki

21 marca przypada Światowy Dzień Zespołu Downa. Ta data nie jest przypadkowa i nawiązuje do obecności u osób z zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów. Ideą tego święta jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na osoby z zespołem Downa i ich potrzeby, zwiększenie świadomości o chorobie oraz promowanie praw osób z zespołem Downa do pełnego uczestniczenia w życiu społecznym.

Dlatego też uczniowie klasy 3 TW wraz z wychowawczynią serdecznie zapraszają jutro całą społeczność do #skarpetkowego wyzwania. Załóżcie kolorowe skarpety, które są symbolem niedopasowania społecznego i genotypowego, z jakim borykają się osoby z zespołem Downa.

Niech ten dzień będzie świętem radosnym, a życie osób z zespołem Downa barwne i szczęśliwe. Nie zwlekaj, przyłącz się do akcji!

Dodano 17.03.2023

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR

W naszej szkole odbył się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR. W konkursie wzięli udział nasi uczniowie ZSI i SMS. Trzymamy kciuki za najlepsze wyniki!

Dodano 16.03.2023

Studniówka

Mamy dla Was zdjęcia ze studniówki! Zachęcamy do obejrzenia!

Autorzy zdjęć:
Iga Treder 2A LSP
Marcin Szcześniak 2B LSP

Dodano 09.03.2023

Mateusz Kiernicki na testach w Union Berlin

Mateusz Kiernicki przebywał wczoraj na testach w Union Berlin. Nasz uczeń klasy 6 SP SMS, którego wychowawcą i trenerem jest P. Adam Pietras, dostał zaproszenie na trening. Dla Matiego to wielka szansa, którą wykorzystał w 100%. Był zawodnikiem wyróżniającym się na tle całej grupy. Przypomnijmy, że Kiernia na co dzień gra z rok starszymi w Pomorskiej Lidze Juniora C2, co pozwala mu na prawidłowy rozwój piłkarski. Zarówno klub, jak i trenerzy są bardzo dumni, że mają tak utalentowanego zawodnika w swojej kadrze. Jesteśmy pewni, że niejednokrotnie będziemy mogli jeszcze czytać o poczynaniach Mateusza- czy to w naszej szkole czy klubie.

Brawo Mati, brawo Rodzice, brawo szkoła i KS Gryf Słupsk!

Dodano 08.03.2023

Dzień Kobiet 2023

Z okazji Dnia Kobiet życzymy Paniom wszystkiego najpiękniejszego! Zdrowia, szczęścia, miłości, realizacji planów i uśmiechu na co dzień.

Dodano 03.03.2023

Bezpłatne warsztaty psychologiczne, prawne oraz ciałopozytywne

Drodzy uczniowie, przypominamy o bezpłatnych warsztatach, które zostaną przeprowadzone w ramach kampanii „Spójrz na siebie”. Do naszej szkoły przy ul. Przemysłowej przyjadą edukatorzy, psycholog i osoby specjalizujące się w prawach ucznia, które 10.03 (piątek) od 9:00 do 14:30 przeprowadzą 3-częściowe warsztaty.
Pierwsza część warsztatów - psychologiczna - będzie poświęcona dobrostanowi. Poznacie metody dbania o własne granice i zajmiecie się rozpoznawaniem dyskryminujących zachowań wokół siebie.
Druga część warsztatu - prawna - zajmie się tematyką statutu szkolnego. Dowiecie się co ma zawierać, z kim go konsultować oraz co zrobić, aby wszystkich chronił.
Trzecia część warsztatu - ciałopozytywna - to nauka trenowania akceptacji siebie i osób wokół nas oraz zwracanie uwagi na wagę odpowiednich słów.
Na zakończenie szkoła otrzyma raport z zebranych przemyśleń i wniosków.
Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
Uczniowie poniżej 18. roku życia muszą dostarczyć zgody rodzica do 8.03 (środa) do gabinetu psychologa. Wzór zgody znajdziecie tutaj:
http://www.zsi.slupsk.pl/files/zgoda_na_udzial_w_badaniu.pdf
Osoby pełnoletnie zgłaszają jedynie chęć udziału bezpośrednio u psychologa szkolnego lub przez e-dziennik- również do 8.03.
Zachęcamy Was do zapoznania się z kampanią „Spójrz na siebie”

Zaglądajcie też na ich media społecznościowe:
FB: https://www.facebook.com/spojrznasiebie
IG: https://www.instagram.com/spojrznasiebie/

Zachęcamy Was do udziału!

Fot. Organizator

Dodano 03.03.2023

Depresja bez tajemnic

Klasy 6 i 8 Szkoły Mistrzostwa Sportowego uczestniczyły w warsztatach podejmujących ważną i trudną tematykę depresji. Depresja to bardzo podstępna choroba, dlatego też uczniowie najmłodszych klas naszej szkoły dowiedzieli się, gdzie mogą szukać pomocy i wsparcia w sytuacji długotrwałego obniżonego nastroju.

Zajęcia przeprowadziła Pani mgr Karolina Litwin, a zorganizowała je Pani Marta Jasnoch-Brzeska.

Dodano 28.02.2023

"Stop hejt"

W auli szkolnej mieliśmy okazję obejrzeć przedstawienie pt. „Stop hejt”. Hejt to zjawisko społeczne o negatywnym wydźwięku mogące przybierać różne formy. To nie tylko słowa, ale także memy, zmodyfikowane nagrania czy zdjęcia, używanie prześmiewczych określeń czy piktogramów. Obecnie najbardziej popularnym sposobem rozpowszechniania hejtu jest sieć internetowa z uwagi na nieograniczony wręcz zasięg, jak i anonimowość hejterów, która, pamiętajmy, jest tylko pozorna!

W przedstawieniu wystąpili uczniowie klas I A LSP, I B LSP, I SMS, II OPW oraz III PLO, prezentację przygotowała klasa III PLO, a oprawę muzyczną klasa I A LSP. Opiekunką uczniów była P. Justyna Witek. Brawo!

Dodano 15.02.2023

Walentynki 2023

Z okazji Walentynek nasza szkoła została pięknie udekorowana, a w klasach rozdaliśmy kartki walentynkowe. Ponadto w auli szkolnej odbył się seans filmowy.

Zapraszamy do galerii!

Dodano 06.02.2023

MMA - maturalny maraton abiturientów

Drodzy maturzyści!

Zapraszamy Was na MMA - maturalny maraton abiturientów z matematyki, który odbędzie się nad jeziorem Mausz. To Wasze ostatnie wspólne chwile w liceum/technikum. To też dobry moment na ostatnie powtórki, wypracowanie metod relaksacyjnych i metod radzenia sobie ze stresem podczas egzaminu. Połączmy siły, wymieńmy się doświadczeniami i spędźmy efektywnie ten czas. Zapisy trwają do 13.02.2023 r. Więcej informacji udzielają Panie Monika Skwarek (sala 207) oraz Maria Lelakowska (sala 7).

Dodano 01.02.2023

Próby poloneza

Drodzy maturzyści, Pani Ewelina Walczak zaprasza Was na próby poloneza, które odbywają się 2 razy w tygodniu- w poniedziałki od 17:00 do 18:00 oraz w czwartki od 16:00 do 17:00. Próby odbywają się w auli szkolnej. Można przyjść z osobą towarzyszącą spoza szkoły, ale osoby bez partnera też nie zostaną bez pary!

Dodano 31.01.2023

Gramy z największą orkiestrą świata!

Nasi uczniowie grali w niedzielę z największą orkiestrą świata! Młodzież z ZSI i SMS kwestowała na ulicach Słupska wspierając Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Dziękujemy za Wasze dobre serca, zaangażowanie i poświęcony czas!

Dodano 09.01.2023

Roboty Lego Spike

Podczas lekcji informatyki uczniowie klasy 6 budowali i programowali roboty Lego Spike zakupione w ramach programu Laboratoria przyszłości. Młodzi sportowcy, według instrukcji budowania w aplikacji, zbudowali inteligentny rower, który rejestruje zużycie energii silnika oraz kąt nachylenia rampy.

Dodano 03.01.2023

Szkolenie antykorupcyjne

Nasi uczniowie z klas 1LOMS, 2LOMS, 3LOMS i 4ALOMS wzięli udział w szkoleniu antykorupcyjnym, które odbyło się online w naszej szkole. Korupcja, a w szczególności manipulowanie zawodami sportowymi to jedno z najpoważniejszych zagrożeń współczesnego sportu- zarówno w wymiarze prawnym, etycznym, jak i w kontekście uczciwości współzawodnictwa sportowego.

Chcąc zapobiec temu groźnemu zjawisku, podejmuje się profilaktyczne działania edukacyjne i informacyjne, które mają na celu przeciwdziałanie korupcji w sporcie, a zwłaszcza zwalczanie manipulowania zawodami sportowymi.

Organizatorzy, Ministerstwo Sportu i Turystyki, podczas szkolenia zdefiniowali zjawisko manipulowania zawodami sportowymi, mówili o odpowiedzialności karnej i dyscyplinarnej oraz przedstawili zasady właściwego reagowania w sytuacji zagrożenia korupcyjnego.

Dziękujemy za tę cenną wiedzę!

Dodano 03.01.2023

Połowinki klas 3

Uczniowie wszystkich klas 3: 3 PLO, 3 TW, 3 OPW, 3 LSP i 3 LOSMS wzięli udział w tradycyjnej imprezie wieńczącej półmetek nauki na tym poziomie edukacyjnym, czyli w połowinkach.

Uroczystość odbyła się w restauracji Felix w Słupsku. W organizację wydarzenia od wielu tygodni włączyli się zarówno rodzice, jak i uczniowie. Wszyscy zadbali o najmniejsze szczegóły imprezy- pyszne jedzenie, muzykę, wystrój i piękne kreacje. Młodzież bawiła się wyśmienicie, a różnorodność profili, na jakich uczy się na co dzień nie przeszkodziła w integracji. Jak sami mówią- szkoda, że tak krótko.. ;)

Dodano 22.12.2022

Jasełka

Dziś w naszej szkole świąteczna atmosfera! Przed nami Boże Narodzenie- czas uśmiechu i nadziei. W auli szkolnej mieliśmy przyjemność obejrzeć piękne Jasełka.

Zapraszamy do galerii!

Dodano 22.12.2022

"Laboratoria przyszłości"

Nasza szkoła bierze udział w programie „Laboratoria przyszłości”. Celem inicjatywy jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. W ramach programu szkoła otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 30 000 zł. Dzięki niemu we wrześniu 2022 r. zakupione zostało następujące wyposażenie z katalogu wyposażenia podstawowego i dodatkowego: drukarka 3D z akcesoriami i filamentami, mikrokontroler z czujnikami i akcesoriami, stacja lutownicza, sprzęt audio-video (aparat fotograficzny z funkcją nagrywania z akcesoriami, oświetlenie do realizacji nagrań, mikrofon kierunkowy z akcesoriami, gimbal), mikroskop, laptop Lenovo, teleskop i in. (pełna lista na plakacie).

Te innowacyjne narzędzia będą udostępniane do wykorzystania na każdym etapie edukacyjnym, na wszystkich rodzajach zajęć edukacyjnych oraz podczas zajęć pozalekcyjnych tak, aby uczniowie mogli realizować własne projekty i przedsięwzięcia. Sprzęt audio-video posłuży przez cały rok szkolny w realizacji różnego typu wydarzeń z życia szkoły takich jak akademie, przedstawienia, a także na zajęciach dodatkowych, kołach zainteresowań oraz w przygotowaniach do konkursów.

„Laboratoria przyszłości” to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Dodano 21.12.2022

Zajęcia sportowe dla przedszkolaków

Nasz uczeń Mateusz Jarząbek reprezentował szkołę i przeprowadził zajęcia sportowe dla dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 23 „Promyczek” w Słupsku. Było aktywnie, z pomysłem i z uśmiechem. Zarówno maluchy, jak i my liczymy na dalszą owocną współpracę.

Pomysłodawcą wydarzenia była nasza pani pedagog specjalna P. Marta Jasnoch-Brzeska, koordynatorami nasi trenerzy- P. Tadeusz Żakieta i P. Marcin Rusakiewicz, zaś Mateusz Jarząbek świetnie przeprowadził to spotkanie!

Dodano 13.12.2022

Świąteczny kiermasz

Nie masz pomysłu na świąteczny prezent? Znajdziesz go w Zespole Szkół Informatycznych! Prace plastyczne, podkładki pod kubki, ozdoby na choinkę, bransoletki, kartki świąteczne… To wszystko i wiele więcej czekać będzie na Was już 19 grudnia podczas świątecznego kiermaszu w ZSI. Jesteśmy do Waszej dyspozycji od 11:00 do 14:00 w holu na parterze (Słupsk, ul. Koszalińska 9). Zebrane podczas kiermaszu środki przekażemy na cel charytatywny.

Zapraszamy serdecznie!!!

Dodano 13.12.2022

Próbne matury

Próbne matury czas start! Dziś o godzinie 9:00 rozpoczęliśmy od języka polskiego (poziom podstawowy). Przed nami jeszcze język angielski (pp i pr), matematyka (pp i pr), język polski (pr), fizyka (pr), historia sztuki (pr), WOS (pr), geografia (pr), biologia (pr), chemia (pr) i historia (pr). Trzymamy za Was kciuki!!!

Dodano 09.12.2022

Warsztaty terenowe

Przedstawiciele klas 1 OPW, 4 PLO i 4 SMS oraz studenci z koła naukowego Terra wzięli udział w warsztatach terenowych zorganizowanych w ramach współpracy ZSI/SMS i Instytutu Biologii i Nauk o Ziemi AP w Słupsku. Obszarem zajęć były Żuławy Wiślane oraz Mierzeja Wiślana. W trakcie wyjazdu uczniowie zapoznali się z obsługą urządzeń GPS, poszukiwali pod Marzęcinem najniżej położonego miejsca w Polsce, zwiedzili kanał-przekop przez Mierzeję Wiślaną oraz odbyli pieszą wędrówkę do ujścia Wisły.

Dodano 09.12.2022

Dzień Świątecznego Swetra

Szkolna grupa Ucznia zdolnego serdecznie zaprasza do obchodów Dnia Świątecznego Swetra. Renifery, Mikołaje, śnieżynki, elfy, bałwany, pingwiny, choinki… jeśli masz w domu sweter ze świątecznym motywem, to właśnie 13 grudnia we wtorek będzie świetna okazja do wyciągnięcia go z dna szafy i zaprezentowania na szkolnych korytarzach.

Zapraszamy wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników naszej szkoły do wzięcia udziału w zabawie. Dzielcie się swoimi zdjęciami w kolorowych sweterkach w komentarzach pod postem na FB.

Razem poczujmy magię zbliżających się świąt!

Dodano 08.12.2022

Próbne egzaminy ósmoklasisty

Trwają próbne egzaminy ósmoklasisty. We wtorek nasi uczniowie pisali test z języka polskiego, wczoraj z matematyki, a dziś z języka angielskiego. Trzymamy kciuki za najlepsze wyniki!

Dodano 08.12.2022

"Bursztynowa Przystań"- podsumowanie zbiórki

W listopadzie w naszej szkole zorganizowana została zbiórka dla dzieci z hospicjum „Bursztynowa Przystań” w Gdyni. Nasi uczniowie przez cały miesiąc mogli przynosić najpotrzebniejsze rzeczy dla najmłodszych z hospicjum: m.in. pampersy, kaszki, kremy, mydła. Dziękujemy za zaangażowanie wychowawcom i uczniom, a w szczególności klasom: 1 PLO, 1 OPW, 3 ALSP, 3 PLO, 3 TW, 4 CTW, 4 BLSP, 2 B LSP oraz P. Magdzie z sekretariatu.

Zbiórka zorganizowana została przez szkolny klub wolontariusza pod opieką P. Marii Lelakowskiej.

Dziękujemy za Wasze dobre serca.

Dodano 28.11.2022

Matematyka z Mikołajem w ZSI i SMS 2022

Gry planszowe to miła odskocznia od codzienności. Pozwalają usiąść w gronie rodziny, znajomych, by poćwiczyć szare komórki, wspólnie się pośmiać i pogłówkować. Każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie. Mali i duzi, miłośnicy rywalizacji czy współpracy, pasjonaci matematyki czy historii. Można zagrać szybką partię w 15 minut lub spędzić przy planszy pół dnia. By zachęcić do takiej formy spędzania wolnego czasu, 6 grudnia 2022 roku z okazji Mikołajek w Zespole Szkół Informatycznych oraz Szkole Mistrzostwa Sportowego zorganizowano kolejną edycję Matematyki z Mikołajem. O godzinie 8 rano aula szkolna zamieniła się w matematyczne kasyno. Przybyli na nią członkowie zespołu Uczeń zdolny, jak i wybrani przedstawiciele kl. I oraz III - specjaliści od Domino, Rummikuba, Triominos, Digita, Remika liczbowego, Geniusza Go, Kodu Faraona, Jengi, Tajniaków oraz Callisto, którzy odpowiadali za porządek oraz zasady fair-play przy danym stole. Młodzież w miłej, świątecznej atmosferze integrowała się, ćwicząc przy tym logiczne myślenie.

Nad prawidłowym przebiegiem tego wydarzenia czuwał zespół nauczycieli matematyki.

Dodano 07.12.2022

Konkurs!

Alles rund um Weihnahten in DACHL-Ländern Vol. II „Weihnachtsmärkte”

Ponieważ przedświąteczny czas uważany jest przez wielu za jeden z najbardziej magicznych, postanowiliśmy zorganizować wystawę pt. Alles rund um Weihnachten in DACHL-Ländern Vol. II „Weihnachtsmärkte“ (Wszystko wokół Gwiazdki w krajach niemieckiego obszaru językowego. „Jarmarki Bożonarodzeniowe“).

W ramach naszej inicjatywy pragniemy zaprezentować prace plastyczne uczniów ZSI i SMS, by przedstawić wiele interesujących informacji i/lub ciekawostek związanych z przedświątecznym czasem z krajów niemieckiego obszaru niemieckojęzycznego. W tym roku tematem przewodnim prac są „Jarmarki Bożonarodzeniowe”.

Serdecznie zachęcamy do udziału w konkursie. Prace zaprezentujemy na korytarzach naszej szkoły, by jeszcze bardziej poczuć zimowy, przedświąteczny klimat, a przy okazji dowiedzieć czegoś nowego bądź ciekawego na temat tego wspaniałego czasu w krajach niemieckiego obszaru językowego (DACHL-Länder)!

Regulamin:
Do udziału w wystawie zapraszamy wszystkich chętnych uczniów ZSI oraz SMS w Słupsku!

Co zrobić?
Do 12.12.2022 r. przygotować plakat (format min. A3, metoda dowolna) dotyczący, Waszym zdaniem, interesujących, mało spotykanych czy też zadziwiających informacji związanych z okresem przedświątecznym, zwyczajami etc. pochodzącymi/praktykowanymi w krajach niemieckiego obszaru językowego. Temat przewodni- „Weihnachtsmärkte” / „Jarmarki Bożonarodzeniowe”.

Prace prosimy przekazywać Pani Zofii Pstrągowskiej-Misiuk lub Panu Jackowi Gryczce – pokój nauczycielski.

Język:
Będzie nam bardzo miło, jeśli w Waszych pracach zawrzecie choć część informacji/ciekawostek w języku niemieckim!

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie!

Dodano 28.11.2022

Mam prawo być inny

W naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Tego dnia klasy II LO SMS, III A LSP, III TW oraz IV TW wzięły udział w warsztatach na temat tolerancji. Zajęcia stały się świetną okazją do refleksji nad własną postawą w odniesieniu do innych osób – m.in. kolegów czy koleżanek. Na początku wspólnie obejrzeliśmy prezentacje oraz krótki filmik, po czym przeszliśmy do ćwiczeń. Była gra pt. „Szybka randka”, której celem było zapoznanie się uczniów z różnych typów szkół. Zadanie okazało się trudnym wyzwaniem, jednak małymi krokami udało się, czym pokazaliśmy naszą otwartość na komunikację. Następnie przeszliśmy do szybkich ćwiczeń ruchowych „kto tak jak ja...”. Bawiliśmy się świetnie. Zwieńczeniem warsztatów było wspólne wykonanie plakatów na temat „Czym jest dla mnie tolerancja?”. Uczniowie stworzyli ciekawe dzieła, a praca zespołowa przebiegała w bardzo sympatycznej atmosferze.

Celebrujmy naszą różnorodność, uczmy się i poznawajmy nasze różnice, wykorzystujmy je, aby łączyć całą społeczność szkolną. Razem zastanówmy się nad naszymi postawami wobec innych, w tym też np. do osób z niepełnosprawnościami. Pamiętajcie, że tolerancja to absolutne minimum, celem najważniejszym jest akceptacja. Międzynarodowy Dzień Tolerancji został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 12 grudnia 1995 r. z inicjatywy UNESCO. Zajęcia w naszej szkole przeprowadziły Panie Natalia Hendrych i Monika Skwarek.

Dodano 22.11.2022

Treningi indywidualne w SMS

W naszej szkole nasi uczniowie moga liczyć także na trening indywidualny z piłki nożnej. Dzisiaj w mrozie uczniowie klasy 6 ciężko trenowali pod okiem naszego trenera Adama Pietrasa, wychowawcy 6 klasy SP SMS.

Dodano 21.11.2022

„Graniastosłupy” w SP SMS

Nasi uczniowie z kl. 6 SP SMS rozpoczęli dział „Graniastosłupy”. Podczas zajęć z P. Marią Lelakowską uczyli się rysować siatki graniastosłupów, dowiedzieli się, z czego składa się ta bryła, określali ilość wierzchołków, ścian i krawędzi, uczyli się rysować bryłę w rzucie oraz budowali modele różnych graniastosłupów. 🧐 Lubimy takie zajęcia praktyczne!

Zebranie z rodzicami

Szanowni Państwo, przedstawiamy harmonogram wywiadówek, które odbędą się 17.11 (czwartek). Do zobaczenia.

Dodano 08.11.2022

Pogotowie koleżeńskie

Przypominamy o akcji pn. Nasza sieć ZSI i SMS, czyli Pogotowie Koleżeńskie zainicjowanej w zeszłym roku szkolnym przez grupę Ucznia Zdolnego. W tym roku szkolnym swoją chęć niesienia pomocy innym zadeklarowały osoby wymienione na poniższej grafice.

Czy wiecie, że dłużej pamięta się informacje zdobyte w wyniku własnych działań niż te gotowe, podane przez nauczyciela?

Nie zwlekaj, korzystaj!

PS Jeśli chciałbyś/chciałabyś dołączyć do teamu udzielającego pomocy innym z jakiegoś przedmiotu- zapraszamy do sali 207.

Dodano 30.10.2022

Halloween i otrzęsiny klas pierwszych

Za nami świetna zabawa z okazji Halloween i otrzęsin klas pierwszych. W auli szkolnej rywalizowali ze sobą uczniowie klas pierwszych wykazując się talentem i kreatywnością. Młodzież zmierzyła się w kilku konkurencjach: Hokus Pokus Wierszokus- wierszowany czar, Piekielnie Smaczne Muffiny, Halloweenowe Karaoke, Quiz o horrorach, Miotła Czarownincy i Najlepsze przebrania. Zwyciężyła klasa 1ALSP, miejsce II zajęła kl. 1APLO, a trzecie- 1BLSP. Gratulujemy!

Na długich przerwach na korytarzu zorganizowany został także kiermasz ciast i przysmaków, z którego dochód przeznaczymy na stworzenie szkolnego radiowęzła. Ponadto jeszcze dziś… noc horrorów!

Zapraszamy do galerii zdjęć!

Dodano 24.10.2022

SMS Słupsk znowu mistrzami w biegach przełajowych

Na terenie Parku Kultury i Wypoczynku w Słupsku odbyły się drużynowe biegi przełajowe w ramach Słupskiej Olimpiady Młodzieży.

W słonecznej, jesiennej scenerii, na trudnej trasie liczącej ok. 800 metrów, rywalizowali ze sobą uczniowie ze słupskich szkół podstawowych. Miło nam poinformować, że reprezentacja naszej szkoły podstawowej z 8 klasy zajęła w zawodach I miejsce na 10 szkół z terenu Słupska!

Naszą szkołę reprezentowali: Michał Chabros, Alan Przewodzki, Filip Domański, Kacper Szumko, Mateusz Gałek, Bartosz Rzepka, Maciej Nieznalski, Hubert Hapka oraz Igor Chojnowski.

Trenerami naszych chłopców są P. Piotr Ostrowski oraz P. Adam Pietras.

Gratulujemy wszystkim startującym uczniom osiągniętych wyników i życzymy kolejnych sportowych sukcesów!!!

Dodano 21.10.2022

Halloween i otrzęsiny klas pierwszych

Drodzy Nauczyciele i Uczniowie,

połączone siły Pani Katarzyny Filipczak oraz Samorządu Uczniowskiego pragną zaprosić Was do zabawy 28.10.2022 r. (piątek) z okazji Halloween oraz otrzęsin klas pierwszych. Całą społeczność szkolną, czyli pracowników oraz uczniów zachęcamy do upiornych przebrań oraz do uwieczniania się na zdjęciach. Chętnych prosimy o przekazywanie fotek na szkolnego Facebooka.

Uczniowie klas pierwszych w godzinach 9:40-11:15 wezmą udział w otrzęsinach w auli szkolnej.

Na długich przerwach na korytarzu zorganizowany zostanie kiermasz ciast i przysmaków, z którego zebrane środki przeznaczymy na stworzenie szkolnego radiowęzła, który ma na celu umilać nam muzyką przerwy.

Przypominamy również, że wieczorem odbędzie się noc horrorów, czyli maraton filmowy w klimacie Halloween, do białego rana! Zgody można pobierać dzisiaj w sali 108 oraz u Pani Katarzyny Filipczak po weekendzie. Uwaga, ilość miejsc ograniczona!

Pozdrawiamy i zapraszamy do wspólnej zabawy!

Dodano 21.10.2022

Noc z horrorami

Z okazji Halloween organizujemy filmową noc z horrorami. Wydarzenie odbędzie się z piątku na sobotę (28/29.10) od ok. 18-tej do 6-tej rano. Liczba miejsc jest ograniczona. Zgody można pobrać u P. Katarzyny Filipczak i P. Bartosza Chomicza.

Zapraszamy!!!

Dodano 20.10.2022

Telefon zaufania

Na terenie naszej szkoły znajdziecie plakaty oraz wizytówki dotyczące funkcjonowania telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111, który jest anonimowy i czynny przez całą dobę. Materiały nadesłała nam Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, której bardzo dziękujemy.

Przypominamy, że w najbliższym otoczeniu warto szukać zaufanych osób, z którymi można porozmawiać o wszystkim. Grono pedagogiczne, pedagog, psycholog także pozostają do Waszej dyspozycji.

Dodano 17.10.2022

Kiermasz ciast

By wesprzeć Wojtka Pawlinę zorganizowaliśmy także dwa kiermasze ciast, podczas których zebraliśmy łącznie 846,84 zł! Pierwszy kiermasz przygotowała klasa IIILO SMS, a drugi- VI i VII SP SMS z P. Karoliną Perą i P. Karoliną Majcherską.

Dodano 17.10.2022

"Pomaganie wzmacnia - ZSI i SMS dla Wojtka"

Szkolni wolontariusze wraz z opiekunką P. Marią Lelakowską zorganizowali zbiórkę dla naszego ucznia Wojtka Pawliny, który ma poważne problemy zdrowotne z kolanem. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy włączyli się do akcji „Pomaganie wzmacnia - ZSI i SMS dla Wojtka”, a także wychowawcom:

 • Bartek Chomicz - klasa 4 A LSP
 • Maja Capar - 1 PLO
 • Monika Skwarek - 3 TW
 • Dorota Grygorkiewicz - 2 ALSP
 • Alina Salnik - 4 ATW
 • Julita Rzeppka - 2 B LSP
 • Tadeusz Wanat - 2 LO SMS
 • Arek Herman - 3 A PLO
 • Natalia Zakrzewska - 4 APLO/ 4 MLO
 • Justyna Witek - 2 OPW
 • Tadeusz Żakieta - 3 LO SMS
 • Katarzyna Filipczak - 4 B LSP
 • Karolina Majcherska - 2 PLO
 • Marcin Rusakiewicz - 1 LO SMS

Udało nam się zebrać 1100 zł. Dziękujemy!

Dodano 17.10.2022

Dzień Edukacji Narodowej 2022

Dziś obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. To święto nauczycieli, wychowawców, pedagogów i pracowników oświaty. To również doskonała okazja, by wszystkim tym osobom złożyć najlepsze życzenia- zdrowia, pomyślności, satysfakcji osobistych i zawodowych, sukcesów oraz uśmiechu.

W naszej szkole odbył się apel, podczas którego Nagrodą Dyrektora za wyróżniającą pracę w roku szkolnym 2021/2022 wyróżnieni zostali: P. Katarzyna Filipczak, P. Maria Lelakowska, P. Arkadiusz Herman, P. Magdalena Piniaha oraz P. Marta Malinowska.

Ponadto P. Jacek Gryczka, P. Dorota Grygorkiewicz, P. Aleksandra Jakimowicz oraz P. Weronika Jędrzejczak odebrali akt nadania w związku z uzyskaniem stopnia awansu zawodowego na stopień nauczyciela kontraktowego.

Jednocześnie z dumą informujemy, że P. Maja Frąckowiak, P. Natalia Hendrych oraz P. Monika Skwarek otrzymały Nagrodę Pomorskiego Kuratora Oświaty!

Uczniowie kl. II-IV głosowali także na Nauczyciela Roku, którym została P. Katarzyna Filipczak!

Gratulujemy wszystkim wyróżnionym nauczycielom.

Za organizację apelu w naszej szkole odpowiedzialna była P. Marta Jasnoch-Brzeska oraz P. Natalia Hendrych wraz z kl. III OPW. Dziękujemy za świetną zabawę!

Dodano 06.10.2022

I miejsce w przełajowych biegach sztafet!

Nasi 8-klasisci z SP SMS zajęli I miejsce w przełajowych biegach sztafet w ramach Słupskiej Olimpiady Młodzieży. Najlepsza sztafeta w Słupsku biegła w składzie: Oskar Okoniewski, Filip Domański, Filip Wiśniewski, Alan Przewodzki, Mateusz Gałek, Kacper Szumko, Michał Chabros i Kacper Wereszczyński.

Gratulacje dla naszych młodych biegaczy oraz dla nauczycieli WF: P. Piotra Ostrowskiego oraz P. Adama Pietrasa.

Dodano 23.09.2022

Przywitanie pierwszaków

Nasi uczniowie klas pierwszych zostali przywitani przez Panią psycholog Kamilę Rudnik i otrzymali kilka cennych informacji na temat jej pracy oraz możliwości wsparcia na terenie szkoły. Każdy obecny uczeń otrzymał również list, w którym psycholog szkolny skierował kilka słów od siebie na początek roku szkolnego. Pierwszoklasiści: FAJNIE, ŻE Z NAMI JESTEŚCIE!

Osoby nieobecne podczas spotkania z psychologiem, proszone są o zgłaszanie się do gabinetu 204.

Dodano 15.09.2022

Drzewko Marzeń

Ogród, własna klinika weterynaryjna, domek nad jeziorem, a może miłość i szczęście? Wasze marzenia są naprawdę piękne. Wszystkie z nich prezentujemy na Drzewku Marzeń, które stanęło w holu na parterze. Zachęcamy do zapoznania się!

Akcja z okazji Dnia Marzyciela została zorganizowana przez P. Martę Jasnoch-Brzeską - naszego pedagoga specjalnego.

Dodano 13.09.2022

II edycja szkolnego konkursu na plakat promujący naukę języków obcych

Drodzy Uczniowie,
w związku z przypadającym 26 września Międzynarodowym Dniem Języków Obcych zapraszamy do udziału w II edycji szkolnego konkursu na plakat promujący naukę języków obcych.

Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów klas ponadpodstawowych z naszej szkoły.

Głównymi celami konkursu są:

 • rozbudzanie i pogłębianie zainteresowania nauką języków obcych,
 • propagowanie wychowania proeuropejskiego,
 • rozbudzanie otwartości na inne kultury.

Aby wziąć udział w konkursie należy wykonać plakat w formacie nie mniejszym niż A3 (technika dowolna). Prace należy składać u swoich nauczycieli języka obcego do 26.09.2022 r.

Posiedzenie komisji konkursowej i ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 29.09.2022 r.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie.

`

W imieniu zespołu nauczycieli języka niemieckiego: koordynator konkursu - Zofia Pstrągowska-Misiuk

Dodano 07.09.2022

Dzień marzyciela

Kto z nas chociaż raz w życiu nie chodził z głową w chmurach? A może często zdarza się Wam myśleć o „niebieskich migdałach”? Wszyscy o czymś marzymy, dlatego też podzielmy się swoimi marzeniami z okazji Dnia Marzyciela, który obchodzić będziemy w szkole w dniach 8-9 września. Specjalne karteczki, na których będziecie mogli zapisać swoje marzenia otrzymacie od wychowawców.

Pamiętajcie, wszystkie marzenia są anonimowe i zostaną zaprezentowane na specjalnym drzewie marzeń, które zawiesimy na szkolnym korytarzu. Szczegółowych informacji udzielą wychowawcy klas.

Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Dodano 01.09.2022

Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

Rozpoczynamy rok szkolny 2022/2023! Naszą szkołę wypełnił gwar, rozmowy i wspomnienia z wakacji.

Mamy świetnych uczniów i super grono pedagogiczne- to będzie dobry rok. Życzymy Wam samych wysokich ocen, niegasnącego zapału do nauki i realizacji planów.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

Witamy wszystkich uczniów, nauczycieli i całą społeczność szkolną po przerwie wakacyjnej. Czas na letni wypoczynek powoli dobiega końca. Dlatego chcielibyśmy zaprosić na uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego, która tradycyjnie odbędzie się dnia 1 września, tym razem jednak na placu przed szkołą. Z pewnością tęsknicie do szkolnych murów, kolegów i koleżanek, a uczniowie klas pierwszych chętnie poznają zwyczaje ZSI i SMS.

Uroczystość będzie przebiegała w następującym porządku:
Godz. 9.00 – klasy: 2, 3 i 4 Technikum Weterynarii
                      2, 3 i 4 Liceum Sztuk Plastycznych

Godz. 10.00 – klasy: 2, 3, 4 Policyjne Liceum Ogólnokształcące
                      2, 3 Oddział Przygotowania Wojskowego
                      2, 3, 4 Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego
                      4 Medyczne Liceum Ogólnokształcące

Godz. 11.00 – klasy: 1 Liceum Sztuk Plastycznych
                      1 Technikum Weterynarii
                      1 Oddział Przygotowania Wojskowego
                      1 Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego
                      1 Policyjne Liceum Ogólnokształcące
                      6, 8 Szkoła Podstawowa SMS

Zapraszamy!