Dodano 28.11.2022

Mam prawo być inny

W naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Tego dnia klasy II LO SMS, III A LSP, III TW oraz IV TW wzięły udział w warsztatach na temat tolerancji. Zajęcia stały się świetną okazją do refleksji nad własną postawą w odniesieniu do innych osób – m.in. kolegów czy koleżanek. Na początku wspólnie obejrzeliśmy prezentacje oraz krótki filmik, po czym przeszliśmy do ćwiczeń. Była gra pt. „Szybka randka”, której celem było zapoznanie się uczniów z różnych typów szkół. Zadanie okazało się trudnym wyzwaniem, jednak małymi krokami udało się, czym pokazaliśmy naszą otwartość na komunikację. Następnie przeszliśmy do szybkich ćwiczeń ruchowych „kto tak jak ja...”. Bawiliśmy się świetnie. Zwieńczeniem warsztatów było wspólne wykonanie plakatów na temat „Czym jest dla mnie tolerancja?”. Uczniowie stworzyli ciekawe dzieła, a praca zespołowa przebiegała w bardzo sympatycznej atmosferze.

Celebrujmy naszą różnorodność, uczmy się i poznawajmy nasze różnice, wykorzystujmy je, aby łączyć całą społeczność szkolną. Razem zastanówmy się nad naszymi postawami wobec innych, w tym też np. do osób z niepełnosprawnościami. Pamiętajcie, że tolerancja to absolutne minimum, celem najważniejszym jest akceptacja. Międzynarodowy Dzień Tolerancji został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 12 grudnia 1995 r. z inicjatywy UNESCO. Zajęcia w naszej szkole przeprowadziły Panie Natalia Hendrych i Monika Skwarek.

Dodano 22.11.2022

Treningi indywidualne w SMS

W naszej szkole nasi uczniowie moga liczyć także na trening indywidualny z piłki nożnej. Dzisiaj w mrozie uczniowie klasy 6 ciężko trenowali pod okiem naszego trenera Adama Pietrasa, wychowawcy 6 klasy SP SMS.

Dodano 21.11.2022

„Graniastosłupy” w SP SMS

Nasi uczniowie z kl. 6 SP SMS rozpoczęli dział „Graniastosłupy”. Podczas zajęć z P. Marią Lelakowską uczyli się rysować siatki graniastosłupów, dowiedzieli się, z czego składa się ta bryła, określali ilość wierzchołków, ścian i krawędzi, uczyli się rysować bryłę w rzucie oraz budowali modele różnych graniastosłupów. 🧐 Lubimy takie zajęcia praktyczne!

Zebranie z rodzicami

Szanowni Państwo, przedstawiamy harmonogram wywiadówek, które odbędą się 17.11 (czwartek). Do zobaczenia.

Dodano 08.11.2022

Pogotowie koleżeńskie

Przypominamy o akcji pn. Nasza sieć ZSI i SMS, czyli Pogotowie Koleżeńskie zainicjowanej w zeszłym roku szkolnym przez grupę Ucznia Zdolnego. W tym roku szkolnym swoją chęć niesienia pomocy innym zadeklarowały osoby wymienione na poniższej grafice.

Czy wiecie, że dłużej pamięta się informacje zdobyte w wyniku własnych działań niż te gotowe, podane przez nauczyciela?

Nie zwlekaj, korzystaj!

PS Jeśli chciałbyś/chciałabyś dołączyć do teamu udzielającego pomocy innym z jakiegoś przedmiotu- zapraszamy do sali 207.

Dodano 30.10.2022

Halloween i otrzęsiny klas pierwszych

Za nami świetna zabawa z okazji Halloween i otrzęsin klas pierwszych. W auli szkolnej rywalizowali ze sobą uczniowie klas pierwszych wykazując się talentem i kreatywnością. Młodzież zmierzyła się w kilku konkurencjach: Hokus Pokus Wierszokus- wierszowany czar, Piekielnie Smaczne Muffiny, Halloweenowe Karaoke, Quiz o horrorach, Miotła Czarownincy i Najlepsze przebrania. Zwyciężyła klasa 1ALSP, miejsce II zajęła kl. 1APLO, a trzecie- 1BLSP. Gratulujemy!

Na długich przerwach na korytarzu zorganizowany został także kiermasz ciast i przysmaków, z którego dochód przeznaczymy na stworzenie szkolnego radiowęzła. Ponadto jeszcze dziś… noc horrorów!

Zapraszamy do galerii zdjęć!

Dodano 24.10.2022

SMS Słupsk znowu mistrzami w biegach przełajowych

Na terenie Parku Kultury i Wypoczynku w Słupsku odbyły się drużynowe biegi przełajowe w ramach Słupskiej Olimpiady Młodzieży.

W słonecznej, jesiennej scenerii, na trudnej trasie liczącej ok. 800 metrów, rywalizowali ze sobą uczniowie ze słupskich szkół podstawowych. Miło nam poinformować, że reprezentacja naszej szkoły podstawowej z 8 klasy zajęła w zawodach I miejsce na 10 szkół z terenu Słupska!

Naszą szkołę reprezentowali: Michał Chabros, Alan Przewodzki, Filip Domański, Kacper Szumko, Mateusz Gałek, Bartosz Rzepka, Maciej Nieznalski, Hubert Hapka oraz Igor Chojnowski.

Trenerami naszych chłopców są P. Piotr Ostrowski oraz P. Adam Pietras.

Gratulujemy wszystkim startującym uczniom osiągniętych wyników i życzymy kolejnych sportowych sukcesów!!!

Dodano 21.10.2022

Halloween i otrzęsiny klas pierwszych

Drodzy Nauczyciele i Uczniowie,

połączone siły Pani Katarzyny Filipczak oraz Samorządu Uczniowskiego pragną zaprosić Was do zabawy 28.10.2022 r. (piątek) z okazji Halloween oraz otrzęsin klas pierwszych. Całą społeczność szkolną, czyli pracowników oraz uczniów zachęcamy do upiornych przebrań oraz do uwieczniania się na zdjęciach. Chętnych prosimy o przekazywanie fotek na szkolnego Facebooka.

Uczniowie klas pierwszych w godzinach 9:40-11:15 wezmą udział w otrzęsinach w auli szkolnej.

Na długich przerwach na korytarzu zorganizowany zostanie kiermasz ciast i przysmaków, z którego zebrane środki przeznaczymy na stworzenie szkolnego radiowęzła, który ma na celu umilać nam muzyką przerwy.

Przypominamy również, że wieczorem odbędzie się noc horrorów, czyli maraton filmowy w klimacie Halloween, do białego rana! Zgody można pobierać dzisiaj w sali 108 oraz u Pani Katarzyny Filipczak po weekendzie. Uwaga, ilość miejsc ograniczona!

Pozdrawiamy i zapraszamy do wspólnej zabawy!

Dodano 21.10.2022

Noc z horrorami

Z okazji Halloween organizujemy filmową noc z horrorami. Wydarzenie odbędzie się z piątku na sobotę (28/29.10) od ok. 18-tej do 6-tej rano. Liczba miejsc jest ograniczona. Zgody można pobrać u P. Katarzyny Filipczak i P. Bartosza Chomicza.

Zapraszamy!!!

Dodano 20.10.2022

Telefon zaufania

Na terenie naszej szkoły znajdziecie plakaty oraz wizytówki dotyczące funkcjonowania telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111, który jest anonimowy i czynny przez całą dobę. Materiały nadesłała nam Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, której bardzo dziękujemy.

Przypominamy, że w najbliższym otoczeniu warto szukać zaufanych osób, z którymi można porozmawiać o wszystkim. Grono pedagogiczne, pedagog, psycholog także pozostają do Waszej dyspozycji.

Dodano 17.10.2022

Kiermasz ciast

By wesprzeć Wojtka Pawlinę zorganizowaliśmy także dwa kiermasze ciast, podczas których zebraliśmy łącznie 846,84 zł! Pierwszy kiermasz przygotowała klasa IIILO SMS, a drugi- VI i VII SP SMS z P. Karoliną Perą i P. Karoliną Majcherską.

Dodano 17.10.2022

"Pomaganie wzmacnia - ZSI i SMS dla Wojtka"

Szkolni wolontariusze wraz z opiekunką P. Marią Lelakowską zorganizowali zbiórkę dla naszego ucznia Wojtka Pawliny, który ma poważne problemy zdrowotne z kolanem. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy włączyli się do akcji „Pomaganie wzmacnia - ZSI i SMS dla Wojtka”, a także wychowawcom:

 • Bartek Chomicz - klasa 4 A LSP
 • Maja Capar - 1 PLO
 • Monika Skwarek - 3 TW
 • Dorota Grygorkiewicz - 2 ALSP
 • Alina Salnik - 4 ATW
 • Julita Rzeppka - 2 B LSP
 • Tadeusz Wanat - 2 LO SMS
 • Arek Herman - 3 A PLO
 • Natalia Zakrzewska - 4 APLO/ 4 MLO
 • Justyna Witek - 2 OPW
 • Tadeusz Żakieta - 3 LO SMS
 • Katarzyna Filipczak - 4 B LSP
 • Karolina Majcherska - 2 PLO
 • Marcin Rusakiewicz - 1 LO SMS

Udało nam się zebrać 1100 zł. Dziękujemy!

Dodano 17.10.2022

Dzień Edukacji Narodowej 2022

Dziś obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. To święto nauczycieli, wychowawców, pedagogów i pracowników oświaty. To również doskonała okazja, by wszystkim tym osobom złożyć najlepsze życzenia- zdrowia, pomyślności, satysfakcji osobistych i zawodowych, sukcesów oraz uśmiechu.

W naszej szkole odbył się apel, podczas którego Nagrodą Dyrektora za wyróżniającą pracę w roku szkolnym 2021/2022 wyróżnieni zostali: P. Katarzyna Filipczak, P. Maria Lelakowska, P. Arkadiusz Herman, P. Magdalena Piniaha oraz P. Marta Malinowska.

Ponadto P. Jacek Gryczka, P. Dorota Grygorkiewicz, P. Aleksandra Jakimowicz oraz P. Weronika Jędrzejczak odebrali akt nadania w związku z uzyskaniem stopnia awansu zawodowego na stopień nauczyciela kontraktowego.

Jednocześnie z dumą informujemy, że P. Maja Frąckowiak, P. Natalia Hendrych oraz P. Monika Skwarek otrzymały Nagrodę Pomorskiego Kuratora Oświaty!

Uczniowie kl. II-IV głosowali także na Nauczyciela Roku, którym została P. Katarzyna Filipczak!

Gratulujemy wszystkim wyróżnionym nauczycielom.

Za organizację apelu w naszej szkole odpowiedzialna była P. Marta Jasnoch-Brzeska oraz P. Natalia Hendrych wraz z kl. III OPW. Dziękujemy za świetną zabawę!

Dodano 06.10.2022

I miejsce w przełajowych biegach sztafet!

Nasi 8-klasisci z SP SMS zajęli I miejsce w przełajowych biegach sztafet w ramach Słupskiej Olimpiady Młodzieży. Najlepsza sztafeta w Słupsku biegła w składzie: Oskar Okoniewski, Filip Domański, Filip Wiśniewski, Alan Przewodzki, Mateusz Gałek, Kacper Szumko, Michał Chabros i Kacper Wereszczyński.

Gratulacje dla naszych młodych biegaczy oraz dla nauczycieli WF: P. Piotra Ostrowskiego oraz P. Adama Pietrasa.

Dodano 23.09.2022

Przywitanie pierwszaków

Nasi uczniowie klas pierwszych zostali przywitani przez Panią psycholog Kamilę Rudnik i otrzymali kilka cennych informacji na temat jej pracy oraz możliwości wsparcia na terenie szkoły. Każdy obecny uczeń otrzymał również list, w którym psycholog szkolny skierował kilka słów od siebie na początek roku szkolnego. Pierwszoklasiści: FAJNIE, ŻE Z NAMI JESTEŚCIE!

Osoby nieobecne podczas spotkania z psychologiem, proszone są o zgłaszanie się do gabinetu 204.

Dodano 15.09.2022

Drzewko Marzeń

Ogród, własna klinika weterynaryjna, domek nad jeziorem, a może miłość i szczęście? Wasze marzenia są naprawdę piękne. Wszystkie z nich prezentujemy na Drzewku Marzeń, które stanęło w holu na parterze. Zachęcamy do zapoznania się!

Akcja z okazji Dnia Marzyciela została zorganizowana przez P. Martę Jasnoch-Brzeską - naszego pedagoga specjalnego.

Dodano 13.09.2022

II edycja szkolnego konkursu na plakat promujący naukę języków obcych

Drodzy Uczniowie,
w związku z przypadającym 26 września Międzynarodowym Dniem Języków Obcych zapraszamy do udziału w II edycji szkolnego konkursu na plakat promujący naukę języków obcych.

Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów klas ponadpodstawowych z naszej szkoły.

Głównymi celami konkursu są:

 • rozbudzanie i pogłębianie zainteresowania nauką języków obcych,
 • propagowanie wychowania proeuropejskiego,
 • rozbudzanie otwartości na inne kultury.

Aby wziąć udział w konkursie należy wykonać plakat w formacie nie mniejszym niż A3 (technika dowolna). Prace należy składać u swoich nauczycieli języka obcego do 26.09.2022 r.

Posiedzenie komisji konkursowej i ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 29.09.2022 r.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie.

`

W imieniu zespołu nauczycieli języka niemieckiego: koordynator konkursu - Zofia Pstrągowska-Misiuk

Dodano 07.09.2022

Dzień marzyciela

Kto z nas chociaż raz w życiu nie chodził z głową w chmurach? A może często zdarza się Wam myśleć o „niebieskich migdałach”? Wszyscy o czymś marzymy, dlatego też podzielmy się swoimi marzeniami z okazji Dnia Marzyciela, który obchodzić będziemy w szkole w dniach 8-9 września. Specjalne karteczki, na których będziecie mogli zapisać swoje marzenia otrzymacie od wychowawców.

Pamiętajcie, wszystkie marzenia są anonimowe i zostaną zaprezentowane na specjalnym drzewie marzeń, które zawiesimy na szkolnym korytarzu. Szczegółowych informacji udzielą wychowawcy klas.

Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Dodano 01.09.2022

Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

Rozpoczynamy rok szkolny 2022/2023! Naszą szkołę wypełnił gwar, rozmowy i wspomnienia z wakacji.

Mamy świetnych uczniów i super grono pedagogiczne- to będzie dobry rok. Życzymy Wam samych wysokich ocen, niegasnącego zapału do nauki i realizacji planów.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

Witamy wszystkich uczniów, nauczycieli i całą społeczność szkolną po przerwie wakacyjnej. Czas na letni wypoczynek powoli dobiega końca. Dlatego chcielibyśmy zaprosić na uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego, która tradycyjnie odbędzie się dnia 1 września, tym razem jednak na placu przed szkołą. Z pewnością tęsknicie do szkolnych murów, kolegów i koleżanek, a uczniowie klas pierwszych chętnie poznają zwyczaje ZSI i SMS.

Uroczystość będzie przebiegała w następującym porządku:
Godz. 9.00 – klasy: 2, 3 i 4 Technikum Weterynarii
                      2, 3 i 4 Liceum Sztuk Plastycznych

Godz. 10.00 – klasy: 2, 3, 4 Policyjne Liceum Ogólnokształcące
                      2, 3 Oddział Przygotowania Wojskowego
                      2, 3, 4 Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego
                      4 Medyczne Liceum Ogólnokształcące

Godz. 11.00 – klasy: 1 Liceum Sztuk Plastycznych
                      1 Technikum Weterynarii
                      1 Oddział Przygotowania Wojskowego
                      1 Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego
                      1 Policyjne Liceum Ogólnokształcące
                      6, 8 Szkoła Podstawowa SMS

Zapraszamy!