Dodano 01.12.2021

Let it snow!

Wczoraj zawitała do nas zima. Nasze wspaniałe nauczycielki Panie Karolina Pera i Karolina Majcherska postanowiły wykorzystać zimową aurę i zabrały uczniów SMS na bitwę na śnieżki. Uczniowie klas 5 SMS, 8 SMS, 2 LOMS oraz 3 ALOMS dzielnie walczyli. Zabawa była przednia, wszystkim dopisywały świetne humory. Oby więcej takich śnieżnych zabaw.

Dodano 30.11.2021

Współpraca z trenerem przygotowania motorycznego!

Udało nam się nawiązać współpracę z trenerem przygotowania motorycznego! W poniedziałek pierwsze zajęcia z klasami 1 LO SMS i 8 SP SMS przeprowadził trener Marcin Pluta. Przez najbliższe miesiące będzie pracował wspólnie z naszymi trenerami nad podniesieniem zdolności motorycznych naszych chłopców!

Dodano 15.11.2021

Hubert Olejniczak mistrzem Pomorza w Judo!

Wczoraj odbyły się XXX Mistrzostwa Pomorza w Judo im. Wiesława Sawickiego i komandora Stanisława Filipiaka w Gdyni. Kategoria wiekowa w roczniku 2010-2011: 1. miejsce zajął Hubert Olejniczak z V klasy SMS! Hubert oprócz trenowania piłki nożnej uprawia także z powodzeniem judo. Trenerem Huberta w judo jest nasz nauczyciel WF P. Piotr Kazior, a wychowawcą P. Adam Pietras.

Gratulujemy zawodnikowi udanego występu w Gdyni!!!

Dodano 12.11.2021

Wiktoria Stencel w Kadrze Pomorskiego ZPN!

Wiktoria Stencel, nasza uczennica z 7 klasy SMS zagrała w Kadrze Pomorskiego Związku Piłki Nożnej dziewcząt z rocznika 2009 z rocznikiem starszym U15 w Gdańsku. Spotkanie przy ul. Wyzwolenia 8 w Gdańsku zakończyło się zwycięstwem rocznika młodszego. Dobre recenzje zebrała nasza zawodniczka Wiktoria Stencel, której wychowawcą i trenerem jest P. Adam Pietras.

Dodano 10.11.2021

103. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

Już jutro przypada 103. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas corocznych obchodów 11 listopada czcimy pamięć o tych, którym zawdzięczamy własne państwo. O tych, którym udało się podnieść kraj z ogromnych zniszczeń i stworzyć warunki rozwoju ekonomicznego, modernizacji gospodarczej i cywilizacyjnej.

Ten dzień to także dla nas wszystkich doskonała okazja do pokazania swojego patriotyzmu i przywiązania do symboli narodowych m.in. poprzez wywieszenie flagi czy udział w uroczystościach.

Dodano 08.11.2021

Sukces Igora Wiśniewskiego

W Lasku Północnym odbyły się jesienne biegi przełajowe. Z przyjemnością informujemy, że Igor Wiśniewski z kl. V SMS zajął 3. miejsce.

Gratulacje!

Dodano 14.10.2021

Dzień Edukacji Narodowej 2021

Dziś obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. To święto nauczycieli, wychowawców, pedagogów i pracowników oświaty. I to właśnie wszystkim tym osobom składamy najlepsze życzenia zdrowia, pomyślności, satysfakcji osobistych i zawodowych, sukcesów oraz uśmiechu. Dzisiejsze święto to również okazja do powiedzenia: „dziękujemy!”.

W naszej szkole odbył się apel, podczas którego Nagrodą Dyrektora za wyróżniającą pracę w roku szkolnym 2020/2021 wyróżnieni zostali: P. Maja Frąckowiak, P. Monika Skwarek, P. Maria Lelakowska, P. Marta Malinowska, P. Natalia Hendrych, P. Stanisław Stefański oraz P. Andrzej Fijałkowski.

Ponadto P. Marta Malinowska, P. Alina Salnik i P. Grzegorz Bożek odebrali akt nadania w związku z uzyskaniem stopnia awansu zawodowego na stopień nauczyciela kontraktowego.

Jednocześnie z dumą informujemy, że P. Agnieszka Kałuża-Horbaczewska otrzymała Nagrodę Pomorskiego Kuratora Oświaty

Gratulujemy!

Za organizację apelu w naszej szkole odpowiedzialni byli: P. Maja Frąckowiak, P. Dorota Grygorkiewicz, P. Karolina Pera oraz P. Jacek Gryczka.

Dodano 13.10.2021

Kinowa integracja

Nasza młodzież ma za sobą udane wyjście do Multikina. Uczniowie klasy 5 SMS i 7 SMS z wychowawcą P. Adamem Pietrasem obejrzeli film „Jak rozmawiać z psem”, a klasy 1 APLO z P. Karoliną Majcherską, 8 SMS z P. Marcinem Rusakiewiczem, 1 LOSMS z P. Tadeuszem Wanatem i 3ASMS oraz 3BSMS z P. Karoliną Perą obejrzeli film „Mistrz”. Dzięki takim wyjściom kształtujemy wrażliwość i integrujemy się.

Dodano 13.10.2021

Światowy Dzień Statystyki

Kochani, już 20 października obchodzić będziemy Światowy Dzień Statystyki. Z tej okazji nasz zespół nauczycieli matematyki zaprasza wszystkich chętnych uczniów do wzięcia udziału w mini projekcie. Wystarczy wykonać plakat na temat słynnego statystyka- z Polski, ze świata lub z regionu (format min. A4). Termin oddania plakatów mija 17 października. Prace należy przynosić do swoich nauczycieli matematyki.

Śledźcie również naszego FB, bo przygotowaliśmy dla Was mnóstwo ciekawostek.

Dodano 12.10.2021

Czuję Hip-Hop vol.1

Nasi uczniowie z klasy 1 LO SMS i 2 LO SMS, pod opieką swoich wychowawców P. Marii Lelakowskiej i P. Tadeusza Wanata, uczestniczyli w warsztatach w ramach projektu „Czuję Hip-Hop vol.1”, które poprowadził P. Przemysław Kaca. Podczas zajęć P. Przemek opowiadał życiowe historie opierające się na muzyce hip-hop – kulturze przepełnionej żywiołowością, spontanicznością oraz skłonnej do refleksji i obserwacji. Hip-hop to nie tylko ulica, osiedlowe ławki, ale przede wszystkim głos protestu, buntu oraz głęboka poezja.

Podczas warsztatów skupiono się na twórczości rapera KęKę i jego drodze do sukcesu, która nie była usłana różami. Mówiliśmy o wartościach, jakie przekazuje w swoich utworach.

Warsztaty miały na celu ukazanie pozytywnej roli hip-hopu w kształtowaniu postaw i zachowań młodzieży. Hip-hop dla wielu młodych ludzi jest sposobem na życie oraz głosem protestu na to, co dzieje się w kraju i na świecie.

Na koniec spotkania P. Przemek zorganizował quiz i rozdał swoją książkę o hip-hopie oraz kilka płyt różnych wykonawców.

Dziękujemy!!!

Dodano 07.10.2021

Dumni z Absolwentów- czekamy na Twoje zgłoszenie!

Wszystkie osoby, które zgłosiły się do nas w ramach cyklu „Dumni z Absolwentów”, zostały już przedstawione szerokiemu gronu. Zachęcamy, aby w dalszym ciągu nadsyłać zgłoszenia! Jeśli Ty również jesteś absolwentem naszej szkoły i chciałbyś/abyś się zaprezentować, napisz e-maila na adres e.dobosz(at)zsi.slupsk.pl. Prześlemy Ci formularz do wypełnienia (kilka pytań), a następnie zaprezentujemy Cię światu na naszym FB i stronie internetowej szkoły. Czekamy na Ciebie!

Dodano 08.10.2021

Rozdanie nagród

Wszystkie osoby, które zgłosiły się do nas w ramach cyklu „Dumni z Absolwentów”, zostały już przedstawione szerokiemu gronu. Zachęcamy, aby w dalszym ciągu nadsyłać zgłoszenia! Jeśli Ty również jesteś absolwentem naszej szkoły i chciałbyś/abyś się zaprezentować, napisz e-maila na adres e.dobosz(at)zsi.slupsk.pl. Prześlemy Ci formularz do wypełnienia (kilka pytań), a następnie zaprezentujemy Cię światu na naszym FB i stronie internetowej szkoły. Czekamy na Ciebie!

Dodano 07.10.2021

Rozdanie nagród

Kochani, dziś wręczyliśmy nagrody uczniom, którzy stworzyli zwycięskie i wyróżnione prace w konkursie promującym naukę języków obcych. Zgodnie z zapowiedzią, prezentujemy Wam również prace naszych zwycięzców.

Przypomnijmy, że 1. miejsce zajęła Ewa Hermanowska z kl. 3A TW, 2. miejsce- Julia Kułakowska z kl. 3A MLO, a 3. miejsce- Magdalena Kuczyńska z kl. 2B TW. Osoby wyróżnione to Dominika Kiedrowska z kl. 3A TW, Wiktor Piszczek z kl. 3A SMS i Hubert Zosiuk z kl. 3A SMS.

Jeszcze raz gratulujemy!

Dodano 05.10.2021

Wykaz Ośrodków Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży

Pomorski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia informuje, że od dnia 1 kwietnia 2020 roku na terenie województwa pomorskiego w rodzaju opieka psychiatryczna i leczenie uzależnień realizowane są świadczenia gwarantowane w Ośrodkach Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży – I poziom referencyjny.

W ramach przedmiotowego zakresu podmioty lecznicze udzielają świadczeń ambulatoryjnych lub środowiskowych następującej grupie świadczeniobiorców: dzieci przed rozpoczęciem realizacji obowiązku szkolnego, dzieci i młodzież objęci obowiązkiem szkolnym i obowiązkiem nauki oraz kształcący się w szkołach ponadpodstawowych – do ich ukończenia, a także ich rodziny lub opiekunowie prawni.

Wykaz Ośrodków Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży

Dodano 04.10.2021

Dar serca

Kochani, jak już pewnie większość z Was zauważyła, przed wejściem do naszej szkoły pojawił się piękny pojemnik na nakrętki. To prezent, który otrzymaliśmy od firm:

 • Lasertechnika Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
 • TALEX
 • Zblewski Zakład Ślusarsko-Produkcyjny

Dzięki zbiórce nakrętek w dalszym ciągu będziemy wspierać leczenie Kubusia w ramach „Zakręconej akcji dla Kubusia”, która w naszej szkole trwa już od wielu lat. Pieczę nad akcją sprawuje opiekunka wolontariatu- P. Maria Lelakowska.

Dziękujemy za dar serca, a Was zachęcamy do zapełniania pojemnika.

Dodano 01.10.2021

Warsztaty hip-hop i koncert

Kochani, czy są wśród nas osoby pasjonujące się kulturą hip-hop? Piszesz teksty? Rysujesz? Tańczysz? Tworzysz muzykę? A może po prostu chcesz poszerzyć swoją wiedzę na ten temat? Mamy dla Ciebie propozycję! Już 8 października w Młodzieżowym Centrum Kultury odbędą się warsztaty z Przemkiem Kacą- twórcą działań Hip-Hop Druga Szansa, organizatorem wielu eventów w tej tematyce oraz autorem książki i wielu artykułów popularnonaukowych w tym zakresie.

Ponadto 9 października w MCKu odbędzie się koncert słupskich raperów – EndRiu i Tolu oraz zaproszonych gości. Koncert poprzedzony zostanie otwartą sceną artystyczną, na której możesz się zaprezentować! Impreza rozpocznie się o godzinie 17:00. Więcej szczegółów na FB Hip-Hop Druga Szansa i na wydarzeniu Emceku! Dla występujących przewidziane atrakcyjne nagrody!

Osoby, które chcą uczestniczyć w warsztatach lub zaprezentować swoje umiejętności na scenie, proszone są o zgłaszanie się drogą mailową na adres: e.dobosz(at)zsi.slupsk.pl do 6 października z dopiskiem, którą formą jesteś zainteresowany.

Czekamy na Ciebie!

Dodano 30.09.2021

Wyniki konkursu na plakat

Drodzy, mamy wyniki konkursu na plakat promujący naukę języków obcych. Komisja w składzie: P. Karolina Majcherska, P. Zofia Pstrągowska-Misiuk oraz P. Grzegorz Bożek ocenili Wasze prace następująco:

 1. miejsce- Ewa Hermanowska 3A TW
 2. miejsce- Julia Kułakowska 3A MLO
 3. miejsce- Magdalena Kuczyńska 2B TW

Jury przyznało również trzy wyróżnienia:

 • Dominika Kiedrowska 3A TW
 • Wiktor Piszczek 3A SMS
 • Hubert Zosiuk 3A SMS

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie. Nagrody za zajęcie I, II i III miejsca zostaną wręczone 7 października o godz. 11:15 w sali 104. Tego dnia zaprezentujemy Wam również zwycięskie prace.

Dodano 30.09.2021

Dzień chłopaka

Kochani Chłopcy, drodzy Mężczyźni, z okazji Waszego święta życzymy Wam wszystkiego najlepszego. Dużo radości, zdrowia, spełnienia marzeń, pomyślności i uśmiechu na co dzień!

Dodano 27.09.2021

Przeprowadzamy doświadczenie

Gdy chcemy dowiedzieć się, dlaczego zachodzi interesujące nas zjawisko, musimy przeprowadzić doświadczenie. Uczniowie klasy V SMS mieli taką możliwość na lekcji biologii pod czujnym okiem P. Lidii Cymek. Samodzielnie posadzili ziarna fasoli i będą obserwować ich rozwój. Ciekawe, czyja roślinka urośnie najszybciej?

Dodano 27.09.2021

Sukces Filipa Wiśniewskiego

Z dumą informujemy, że Filip Wiśniewski- uczeń VII klasy SMS Słupsk (rocznik 2008) został powołany do Kadry Województwa Pomorskiego! Trenerem młodego sportowca jest Adam Pietras.

28 września Kadra Województwa Pomorskiego zagra mecz mistrzowski z Podlaskim ZPN.

Gratulujemy i trzymamy kciuki!

Dodano 20.09.2021

"Myślę, więc nie śmiecę"

Nasi uczniowie z kl. II LO SMS, wraz z wychowawczynią P. Marią Lelakowską, dołączyli do ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata 2021”. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Myślę, więc nie śmiecę”. Nasza młodzież uprzątnęła teren wokół szkoły i w najbliższej okolicy. Dziękujemy za włączenie się do akcji! Brawo!

Dodano 14.09.2021

Zbiórka artykułów szkolnych

Spójrzcie, ile artykułów szkolnych udało nam się zebrać w ramach zbiórki prowadzonej przez Fundację „Latorośl”. W ten sposób napełniliśmy plecaki dzieci i młodzieży z placówek opiekuńczo-wychowawczych w Słupsku i Ustce.

Zeszyty, gumki, ołówki, długopisy, temperówki, kleje w sztyfcie, kredki, nożyczki, mazaki, bloki rysunkowe i techniczne, bibuła - to wszystko znalazło się w torbach, które przekazaliśmy dziś organizatorom zbiórki.

Klasom: II LO SMS, III A PLO, III A MLO i III B MLO dziękujemy za wielką pomoc. Dajecie świetny przykład.

Dodano 14.09.2021

Sukces Igora Krzeszowskiego

Miło nam poinformować, że Igor Krzeszowski z klasy VIII SP SMS startował w Mistrzostwach Okręgu LDK w Słupsku i w kategorii U-14 zajął 1. miejsce na 60 m z czasem 7.89 sek. oraz 2. miejsce w skoku w dal. Gratulujemy świetnych wyników!

Dodano 09.09.2021

Treningi Systemu Samoobrony KRAVMAGA oraz Systemu Walki SAVBOR

Kochani, mamy dla Was propozycję uczestnictwa w treningach Systemu Samoobrony KRAVMAGA oraz Systemu Walki SAVBOR.

Israeli Krav-Maga to izraelski, nowoczesny system realnej samoobrony i walki wręcz. Jest to kompletny system walki zawierający naukę bardzo skutecznej samoobrony, walkę nożem, pałką, taktykę strzelecką, walkę wręcz, combat, techniki interwencji, Retzef, ground wrestling, walkę w parterze i klinczu.

Z kolei SAVBOR to nowoczesny i bardzo skuteczny system walki i samoobrony ulicznej oraz strzelań bojowych stosowanych w taktyce sił specjalnych. Program obejmuje walkę wręcz, walkę kijem, nożem, a także wojskowy program S.E.R.E.

Oferta uczestnictwa w treningach dla uczniów naszej szkoły przedstawia się następująco:

 • koszt miesięczny za 8 treningów trwających 90 minut wynosi 80 zł (niezależnie od kierunku, na którym uczy się kandydat);
 • treningi na chwilę obecną (1- miesiac) odbywają się w poniedziałki i środy o godz. 18.00.

Po zebraniu odpowiedniej liczby szkolonych, grupy zostaną podzielone na podgrupy, w których każdy wybierze system walki dla siebie.

Wszystkich chętnych zapraszamy na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się już 13.09 (pon.) o 18:00 w naszej szkolnej auli.

Dodano 09.09.2021

Koła zainteresowań

Drodzy, nie samą nauką człowiek żyje. Równie ważne jest rozwijanie pasji i zainteresowań. I tu wkraczamy my z propozycjami kół zainteresowań, spośród których każdy na pewno wybierze coś dla siebie! Wasze zgłoszenia przyjmować będą wychowawcy, ale możecie zgłaszać się również bezpośrednio do nauczycieli prowadzących dane koło. Zachęcamy do uczestnictwa!

Dodano 07.09.2021

Zebrania z rodzicami

Dodano 06.09.2021

Dar serca dla Alberciaków

Klasa 1 LO SMS wzięła udział w charytatywnej akcji „Dar serca dla Alberciaków”. Akcja zorganizowana została przez Fundację Wspierania Inicjatyw Niekonwencjonalnych „Sub Ventum”. Nasi chłopcy zbierali środki higieny osobistej dla osób bezdomnych. Brawo!!!

Dodano 03.09.2021

Integracja połączona z ekranizacją

Uczniowie klas 2 A i B TW, 2 LOSMS, 3 B MLO, 3 C PLO oraz 1 A LSP pod opieką wychowawców wybrali się do słupskiego Multikina na film pt. „Mistrz”. „Mistrz” to historia legendarnego pięściarza Tadeusza „Teddy'ego” Pietrzykowskiego, który dzięki walkom na ringu ocalił swoje życie w niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady Auschwitz-Birkenau. To walka o siebie, o życie swoje i współwięźniów, chleb, leki, odrobinę wytchnienia. O to, by i w innych nadzieja nigdy nie zgasła. Wczorajsza ekranizacja była dla młodzieży świetną lekcją.

Dodano 01.09.2021

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

Kochani, rozpoczynamy rok szkolny 2021/2022! Mamy świetnych uczniów i super grono pedagogiczne- to będzie dobry rok. Życzymy Wam samych wysokich ocen, niegasnącego zapału do nauki i realizacji planów.

Dodano 05.07.2021

Wysokie wyniki procentowe egzaminu ósmoklasistów

Dotarły do nas wyniki procentowe egzaminu ósmoklasisty i… mamy powód do dumy! Średnie wyniki procentowe Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego przedstawiają się następująco:

 • język polski - 66%
 • matematyka - 47%
 • język angielski - 70%

A jak wygląda sytuacja w naszym województwie i kraju?

Średnie wyniki procentowe w woj. pomorskim:

 • j. polski - 58%
 • matematyka - 46%
 • j. angielski - 65%

Średnie wyniki procentowe w Polsce:

 • j. polski - 60%
 • matematyka - 47%
 • j. angielski - 66%

Wasze dobre noty obrazują wysoki poziom wiedzy, jaki prezentujecie.

Gratulujemy i życzymy powodzenia na dalszej ścieżce edukacji. Wierzymy, że uzyskane wyniki spełniają Wasze oczekiwania i dadzą możliwość realizacji planów.

Dodano 02.07.2021

Biwak w Łebie

Klasy 7, 8A i 8B SMS wybrały się na biwak do Łeby. Pod opieką trenerów P. Tadeusza Wanata i P. Marcina Rusakiewicza uczniowie bardzo aktywnie spędzili czas. Odbył się m.in. turniej beach soccera, który znakomicie zorganizował Karol Oleszkiewicz, uczeń klasy 8A. Wystartowało 8 zespołów. I miejsce zajęło trio: Krystian Żurowski, Mateusz Tołek i Jakub Radtke. A co jeszcze w programie? Mecze koszykówki, wycieczki na plażę, kąpiele w morzu, ognisko z kiełbaskami. To zasłużony biwak po całym roku ciężkiej pracy.

Dodano 14.06.2021

Egzaminy wstępne do Szkoły Mistrzostwa Sportowego

51 kandydatów przystąpiło do egzaminów wstępnych do naszej Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Przeprowadziliśmy 8 konkurencji sprawnościowych, których wyniki będą miały wpływ na przyjęcie do szkoły. Powodzenia!

Dodano 02.06.2021

Egzaminy wstępne do SMS

Dodano 11.05.2021

Pokazowy trening piłkarski

Kandydaci do Szkoły Mistrzostwa Sportowego z roczników: 2008, 2009 i 2010- czujcie się zaproszeni!

Dodano 10.05.2021

Spotkania online w ramach Aktywnej Akademii

W ramach Aktywnej Akademii w Instytucie Nauk o Zdrowiu Akademii Pomorskiej w Słupsku pracownicy Zakładu Fizjoterapii wraz ze studentami fizjoterapii przeprowadzili cykl 5 spotkań on-line. Tematem przewodnim był wpływ aktywności fizycznej na zdrowie młodych osób. W spotkaniach udział wzięło blisko 100 osób, w tym nasza klasa 2B LO SMS.

Podczas webinarium omówiono m.in. zalety regularnej aktywności fizycznej w oparciu o wytyczne Światowej Organizacji Zdrowia. W listopadzie 2020 roku opublikowano nowe rekomendacje WHO dotyczące aktywności fizycznej. Przedstawiono w nich dowody naukowe mówiące o związku aktywności fizycznej ze zdrowiem w różnych grupach populacji.

Ponadto poruszono temat efektywniejszego powrotu do prawidłowej masy ciała poprzez wprowadzenie ćwiczeń aerobowych oraz ćwiczeń zwiększających siłę mięśniową, jak również w jaki sposób wprowadzać aktywność fizyczną wśród osób początkujących.

Odbiorcy bardzo aktywnie uczestniczyli w spotkaniach, co przełożyło się na ciekawe dyskusje.

Dodano 04.05.2021

Mistrz sudoku

Zakończyliśmy trzydniowe szkolne zmagania z sudoku i wyłoniliśmy zwycięzców. Liczyły się dobre rozwiązania i czas wykonania zadania. Mistrzem Sudoku w ZSI została Wiktoria Szczęśniak, natomiast w SMS ten zaszczytny tytuł zdobył Michał Dzikoń.

Na szczególne wyróżnienia zasługują również: Oliwia Krzemińska, Vanessa Barteczka, Zuzanna Wierczyńska, Klaudia Smutek, Wiktor Piszczek oraz Nikola Stachowiak. Dla najlepszych ocenki/plusiki do aktywności. Wszystkim uczestnikom zmagań serdecznie gratulujemy.

Z matematycznym pozdrowieniem!

Zespół nauczycieli matematyki ZSI i SMS

Dodano 24.04.2021

Dzień Otwartej Szkoły za nami!

Dzień Otwartej Szkoły za nami! Szkołę odwiedzili Goście zainteresowani nauką w naszej placówce. Kadra ZSI i SMS prezentowała szeroką ofertę i odpowiadała na pytania.

Poza osobistymi odwiedzinami, przyszli uczniowie mogli wziąć udział w spotkaniach online z naszymi nauczycielami, a także wejść do szkoły wirtualnymi drzwiami na stronie internetowej i zapoznać się z działaniami realizowanymi przez wszystkie nasze zespoły przedmiotowe:

 • Zaczytana edukacja polonistyczna
 • Matematyka wokół nas
 • Świat przedmiotów humanistycznych
 • Języki obce oknem na świat
 • Śladami przedmiotów przyrodniczych
 • Przedmioty zawodowe Technikum Weterynarii
 • Przedmioty zawodowe Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego
 • Świat oczami artystów
 • Sportowe osiągnięcia

Dziękujemy wszystkim za obecność!

Drodzy ósmoklasiści, spotykamy się u nas już we wrześniu?

Dodano 23.04.2021

"Czuwam dla Ziemi"

Dziś uczniowie naszej szkoły dołączyli do akcji „Czuwam dla Ziemi” organizowanej przez Związek Harcerstwa Polskiego i WWF. O czystość terenów Lasku Południowego zadbała młodzież z kilku klas. Uczniów nie zniechęciła niesprzyjająca aura i udało się zebrać kilkanaście worków śmieci! Dzisiejsze proekologiczne działania to także ukłon w stronę naszej planety, która dziś obchodzi swoje święto (Międzynarodowy Dzień Ziemi).

Na Was zawsze można liczyć. Dziękujemy!!!

Podziękowania kierujemy również do opiekunów biorących udział w akcji- do P. Adama Pietrasa i P. Grzegorza Bożka. Dodatkowo Pan Grzegorz po akcji sprzątania zorganizował dla uczniów LSP miniwarsztaty w pięknej scenerii.

Zapraszamy do galerii zdjęć!

Dodano 22.03.2021

SMS Junior Cup dla GAP Bruskowo Wlk.

Na stadionie przy ul. Zielonej Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Słupsku zorganizowała w niedzielę Wiosenny Turniej Piłki Nożnej „SMS Junior Cup” dla chłopców i dziewcząt z rocznika 2008 i mł.

Mimo niesprzyjającej aury na starcie zgromadzono pięć zespołów, które rywalizowały systemem ligowym „każdy z każdym”. Mecze trwały 25 minut bez przerwy, odbywały się na 1/2 boiska w składach 9-osobowych. Najlepszym zespołem okazał się GAP Bruskowo Wlk. Podopieczni trenera Tomasza Rybaka tylko w pierwszym spotkaniu zgubili punkty, następne mecze wygrywali już zdecydowanie.

Kolejne miejsca zajęli:

2. KS Gryf Słupsk – 6pkt

3. Start Miastko – 6pkt

4. Żaki Sławno – 6pkt

5. Żelki Żelkowo – 3pkt

Najlepszym zawodnikiem turnieju uznany został Igor Sztobnicki ze Startu Miastko, a bramkarzem Hubert Wolak (GAP). Nagrodę dla króla strzelców turnieju otrzymał Dacjan Staranowicz (GAP), zdobywca 7 bramek.

Dodano 16.03.2021

Konkurs historyczny

Z przyjemnością informujemy, że Piotr Czerwiński z kl. 8A SMS przeszedł do etapu wojewódzkiego XXVI Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972-1514. Od Cedyni do Orszy” w roku szkolnym 2020/2021.

Piotrowi gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

Dodano 17.02.2021

"Asy internetu"

Uczniowie klasy 7 SMS wraz z P. Aliną Salnik wzięli udział w konferencji „Asy Internetu”, która skierowana była do klas 5-7 szkół podstawowych

Konferencja odbyła się z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu. Zainteresowani wzięli udział w lekcji Rozsądek, Uważność, Siła, Życzliwość i Odwaga

Wszyscy uczestnicy konferencji zorganizowanej przez Fundację Szkoła z Klasą i Google otrzymali certyfikat

Dodano 16.12.2020

"Trzymaj formę"

Szkoła Podstawowa Mistrzostwa Sportowego bierze udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym "Trzymaj Formę".

To inicjatywa propagująca zdrowy styl życia dzięki zbilansowanemu odżywianiu i regularnej aktywności fizycznej.

W ramach programu podejmujemy w szkole szereg działań promujących zdrowe odżywanie. Jednym z nich były lekcje poświęcone roli diety oraz nawyków żywieniowych w życiu młodego sportowca przeprowadzone w klasach 7 i 8.

Zorganizowaliśmy również szkolny konkurs "Zasady zdrowego odżywiania" w dwóch kategoriach: dieta młodego sportowca i piramida żywienia. Zgłoszone prace oceniało jury, w skład którego wchodzili uczniowie klasy II B Medycznego Liceum Ogólnokształcącego- Zuzia, Marta, Dominik i Adam.

W konkursie "Zasady zdrowego odżywiania - dieta młodego sportowca" I miejsce zajął Miłosz Kopyś, zaś wyróżnienie otrzymał Krzysztof Świdroń.

Z kolei w konkursie "Zasady zdrowego odżywiania - piramida żywienia" I miejsce zajął Bartosz Jaśkiewicz, zaś wyróżniony został Igor Mroczek.

Dziękujemy za świetną postawę uczniów, którzy zaangażowali się w zdobywanie wiedzy o zdrowym stylu życia.

Działania zorganizowane zostały przez Małgorzatę Siupik-Winiszewską- pedagoga szkolnego oraz wychowawców klas- Tadeusza Wanata i Marcina Rusakiewicza.

Dodano 04.12.2020

Maraton pisania listów amnesty international

W naszej szkole w dniach 7-11.12.2020 r. odbędzie się Maraton Pisania Listów Amnesty International. W tym roku wydarzenie odbędzie się online- zarówno spotkania z nauczycielami, jak i samo pisanie listów (wysyłamy maila).

Przez cały przyszły tydzień podczas wybranych lekcji będziemy wspólnie pisać listy. Można to zrobić również indywidualnie w dowolnym czasie. Liczy się każdy list.

Będziemy prowadzić specjalny licznik wspólnie napisanych wiadomości. Codziennie w komentarzach pod tym postem będziemy podawać, ile listów udało nam się wysłać.

Ponadto codziennie w dniach 7.12 - 11.12.2020 r. o godzinie 13.15 możemy spotkać się online. Na spotkaniu obecne będą koordynatorki akcji z ramienia szkoły (Małgorzata Siupik-Winiszewska i/lub Natalia Hendrych) oraz wszystkie chętne osoby (uczniowie i nauczyciele). Będziemy mogli wyjaśnić kwestie organizacyjne, napisać list, porozmawiać o prawach człowieka czy społeczeństwie obywatelskim.

Link do spotkania został wysłany do uczniów i nauczycieli przez dziennik elektroniczny.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości piszcie na dzienniku do Pani Natalii Hendrych lub Małgorzaty Siupik-Winiszewskiej.

Do zobaczenia i usłyszenia na maratonie!

A o samym maratonie i 10 bohaterkach i bohaterach, w obronie których będziemy pisać listy można przeczytać tutaj.

Dodano 27.11.2020

Znamy wyniki wirtualnych zawodów sportowych „Bieg po zdrowie”!

Znamy wyniki wirtualnych zawodów sportowych „Bieg po zdrowie” zorganizowanych przez Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Gdańsku!

Miło nam poinformować, że w zawodach doskonale spisały się uczennice z Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego zajmując czołowe lokaty. Aleksandra Bosak z klasy 3PLO zajęła I miejsce wygrywając Wojewódzki Finał Licealiady dziewcząt „Bieg po zdrowie” na dystansie 1000 m uzyskując czas 3:35 min, natomiast Natalia Treder z klasy 2C PLO zajęła IV miejsce z czasem 3:42 min.

Łącznie w imprezie udział wzięło 257 uczniów z całego województwa pomorskiego. Organizatorzy zawodów nagrodzą 6 najlepszych zawodniczek i zawodników z każdej kategorii wiekowej pamiątkowymi medalami.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom uczestniczącym w zawodach i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Koordynatorem w szkole udziału uczniów w zawodach jest nauczyciel wychowania fizycznego Pan Arkadiusz Herman.