Terminy egzaminów poprawkowych w sierpniu 2022 r.

Zapraszamy osoby mające poprawki do zapoznania się z terminarzem egzaminów poprawkowych w sierpniu 2022 r.

Harmonogram konsultacji przed egzaminem poprawkowym

Dodano 07.07.2022

Matura 2022 - wyniki

Czas na podsumowanie wyników tegorocznych matur.

Zdawalność w LOMS wyniosła aż 85%. To powyżej średniej, zarówno wojewódzkiej, jak i krajowej, ponieważ zdawalność w liceach w województwie pomorskim to 82%, a w kraju - 84%.

Szczegółowe informacje zostaną opublikowane w późniejszym terminie.

Zarówno uczniom, jak i ich nauczycielom gratulujemy świetnych wyników. To nasz wspólny sukces. Życzymy powodzenia w realizacji dalszych planów!!!

Dodano 07.07.2022

Egzamin ósmoklasisty - wyniki

Drodzy, dotarły do nas wyniki egzaminu ósmoklasisty i… mamy powody do radości. Średnie wyniki procentowe Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego przedstawiają się następująco:

 • język polski - 56%
 • matematyka - 56%
 • język angielski - 63%

Ponadto niektórzy z Was uzyskali z poszczególnych przedmiotów wyniki z najwyższych stanin, czyli byliście blisko 100%!

A jak wyniki przedstawiają się w naszym mieście?

 • j. polski - 56%
 • matematyka - 50%
 • j. angielski - 46%

Wasze dobre noty obrazują wysoki poziom wiedzy, jaki prezentujecie i potwierdzają fakt, że dobrze radzicie sobie nie tylko na boisku! Gratulujemy i życzymy powodzenia na dalszej ścieżce edukacji. Wierzymy, że uzyskane wyniki spełniają Wasze oczekiwania i dadzą możliwość realizacji planów.

Dodano 24.06.2022

List gratulacyjny od Piotra Müllera

Drodzy Uczniowie,

przekazujemy Wam list gratulacyjny, który otrzymaliśmy od Piotr Müller. Dołączamy się do gratulacji i życzymy bezpiecznych wakacji!

Dodano 24.06.2022

II termin egzaminów wstępnych do SMS

Jesteśmy po II terminie egzaminów wstępnych do Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Za wszystkich młodych sportowców trzymamy mocno kciuki i mamy nadzieję, że w takim składzie zobaczymy się we wrześniu!

Dodano 24.06.2022

Zakończenie roku szkolnego

Rok szkolny 2021/2022 za nami. To był owocny i twórczy czas. Dzisiejsze uroczyste zakończenie to doskonała okazja do podziękowania naszym uczniom za sumienną naukę, a nauczycielom za aktywną pracę. Dziękujemy również Dyrekcji za przychylność oraz Rodzicom za wsparcie i zaangażowanie.

To był dobry rok! Przed nami długo wyczekiwane wakacje. Uważajcie na siebie i do zobaczenia we wrześniu! Absolwentom życzymy oczywiście powodzenia na dalszej ścieżce kariery.

A tymczasem… zapraszamy do galerii!

Dodano 24.06.2022

Dwaj nasi absolwenci z tytułami licencjata AWF w Gorzowie!

Łukasz Kopeć i Dawid Sadowski (obaj rocznik 1999), nasi byli uczniowie i wychowankowie obronili prace dyplomowe i uzyskali tytuły licencjackie z zakresu dietetyki! Wszystko to w Gorzowie, gdzie obaj studiują na Wydziale Kultury Fizycznej filii poznańskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Warto dodać, że łączą obecnie naukę z grą w „Stilonie” Gorzów, z którym kilka dni temu wywalczyli awans do III ligi. Dawid jest podporą defensywy, a Łukasz został najlepszym strzelcem zespołu zdobywając 22 gole w sezonie! Dawid jest nie tylko dietetykiem, ale również trenerem przygotowania motorycznego. W ubiegłym roku zaliczył już nawet pierwsze zajęcia w roli trenera z naszymi obecnymi uczniami z rocznika 2006/2007. Z kolei Łukasz prowadzi treningi indywidualne z młodymi adeptami futbolu.

Kopeć i Sadowski przeszli podobną drogę. Razem chodzili do klasy w słupskiej Szkole Mistrzostwa Sportowego, grali w barwach „Gryf/SMS” Słupsk w Centralnej Lidze Juniorów. Następnie reprezentowali w CLJ i III lidze seniorów „Wartę” Gorzów, a teraz pną się do góry ze „Stilonem”!

Życzymy dalszych sukcesów edukacyjnych i sportowych, a naszym uczniom wskazujemy wzorce do naśladowania!

Dodano 20.06.2022

Harmonogram zakończenia roku szkolnego 2021/2022

Przedstawiamy harmonogram zakończenia roku szkolnego 2021/2022. O wskazanych poniżej godzinach serdecznie zapraszamy wszystkich na uroczystość zakończenia roku szkolnego na aulę, następnie po uroczystości głównej prosimy o udanie się do poszczególnych klas według harmonogramu na spotkanie z wychowawcą.

Dodano 20.06.2022

Wycieczka rowerowa

W środę klasa 1 LO SMS pod opieką trenerów udała się na kilkugodzinną wycieczkę rowerową do Lubunia. Celem ekipy była położona w malowniczym miejscu przystań kajakowa nad Słupią. Serdecznie dziękujemy naszemu tegorocznemu absolwentowi Adamowi Świdroniowi za wcielenie się w rolę jednego z opiekunów grupy!

Dodano 20.06.2022

Awans do Pomorskiej ligi juniorów

Nasi uczniowie wygrywają spotkania barażowe i awansują do Pomorskiej ligi juniorów.

Miło nam poinformować że nasze najmłodsze klasy 5 i 7 awansowali po zaciętej rywalizacji z JFA Przechlewo do Pomorskiej ligi juniorów w sezonie 2022/23. Pierwszy mecz słupszczanie przegrali w Przechlewie 1-3. Bramkę dla naszego zespołu zdobył Mateusz Kiernicki. Wczoraj w rewanżu słupszczanom udało się zrewanżować takim samym wynikiem 3-1. Bramki zdobyli: Kacper Szumko, Oskar Mazurek, Michał Mothke. O awansie decydować miały rzuty karne. Próbę nerwów opanowali lepiej nasi chłopcy pokonując w nich 3-1 zespół z Przechlewa.

Wielkie gratulacje dla wszystkich naszych uczniów z 5 i 7 klasy SP SMS oraz wychowawcy i trenera P. Adama Pietrasa, który razem z trenerami klubowymi KS Gryf Słupsk P. Markiem Kublikiem i P. Piotrem Gawińskim wykonali kawał ciężkiej pracy, co zaowocowało sukcesem naszych chłopców.

Dodano 13.06.2022

Dzień Patrona SMS

Kochani, w piątek obchodziliśmy Dzień Patrona SMS- dr. Jerzego Krzysztofowicza.

Dzień rozpoczął się od przemówienia Pani wicedyrektor Mai Frąckowiak oraz dyrektora sportowego P. Tomasza Sznigirewicza. Następnie na uczniów czekał quiz wiedzy sportowej, w którym I miejsce zajął Kacper Smaha, II miejsce Wojciech Bogusławski, a III Maciej Wanat. Gratulujemy! Poznaliśmy także życiorys patrona, uczestniczyliśmy w biegu i relaksowaliśmy się przy szkolnym ognisku.

Organizatorami Dnia Patrona byli: P. Karolina Pera, P. Karolina Majcherska oraz nasi trenerzy.

Dodano 13.06.2022

Superhero relacja

Gorący piątek zakończył się dniem Superhero. Były słodkości, pamiątkowe zdjęcia, filmy, śpiewy i rozmowy do samego rana. Opiekę w nocy sprawowały Panie Katarzyna Serafin, Weronika Jędrzejczak, Natalia Zakrzewska oraz Monika Skwarek. A jakie Wy macie supermoce?

Dodano 13.06.2022

Egzaminy wstępne

Za nami egzaminy wstępne do Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Przeprowadziliśmy 8 konkurencji sprawnościowych, których wyniki będą miały wpływ na przyjęcie do szkoły.

Powodzenia!

Dodano 10.06.2022

Festiwal młodych talentów 2022

Po długiej przerwie i wielu ograniczeniach, w tym roku szkolnym ponownie został zorganizowany konkurs „Mam Talent ZSI i SMS 2022”. Konkurs miał na celu rozwijanie kreatywności uczestników, promowanie i odkrywanie młodych talentów, jak i popularyzację działań artystycznych jako jednej z form spędzania wolnego czasu. W tym roku mieliśmy przyjemność podziwiać 11 występów.

Uczestników oceniano w trzech kategoriach:

 • Talent sceniczny
 • Talent muzyczny
 • Talent wokalny

Świetnym uzupełnieniem naszego wydarzenia było wspaniałe jury w składzie: P. Maria Lelakowska, P. Bartosz Chomicz, P. Tadeusz Żakieta oraz P. Natalia Hendrych.

Część główną konkursu poprowadziły uczennice 2 klasy Technikum Weterynarii: Michalina Trześniak i Julia Kalecińska, zaś operatorem sprzętu był Jakub Kuligowski - uczeń 3 klasy Medycznego Liceum Ogólnokształcącego.

Poziom przygotowania był naprawdę wysoki. Jury miało bardzo trudny wybór.

Ostatecznie miejsce I ex aequo zajęły Julia Hetmańska z kl. 2 A TW oraz Wiktoria Bastek z kl. 2 PLO, miejsce II otrzymał Michał Sabadach z kl. 3 B LSP, zaś miejsce III, również ex aequo, Laura Kostrubiec z kl. 3 B LSP oraz duet Maja Kwiatkowska i Gabriela Czernielewska z kl. 2 A LSP.

Gratulacje!

Emocji było naprawdę dużo. Po pełnym skupieniu publiczności podczas występów, jak i uśmiechu na ich twarzach można wnioskować, że impreza była udana.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy za udział, a zwycięzcy dyplomy i drobne upominki. Organizatorkami tegorocznej imprezy były Panie: Natalia Hendrych, Monika Skwarek oraz Maria Lelakowska.

Wszystkim serdecznie dziękujemy i gratulujemy odwagi i zaangażowania, a już dziś zapraszamy serdecznie na kolejną edycję!

Dodano 07.06.2022

Testy w Akademii Lechii Gdańsk

Czworo naszych uczniów ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego odbyło wczoraj testy w Akademii Lechii Gdańsk. W testach udział wzięli uczniowie z 5 klasy: Mateusz Kiernicki i Danill Polishchuk oraz z 7 klasy: Franciszek Zawistowski i Wojciech Bogusławski. Wychowawcą i trenerem w szkole naszych chłopców jest P. Adam Pietras, a w klubie P. Marek Kublik.

Gratulujemy i życzymy powodzenia!

Dodano 07.06.2022

Dzień różnorodności

W naszej szkole akcentowaliśmy dzień różnorodności. Na godzinach wychowawczych zostały przeprowadzone zajęcia o tolerancji. Podczas zajęć uczniowie wykonywali ludziki, na których zapisywali z czym kojarzy im się słowo tolerancja, różnorodność. Uczniowie naszej szkoły przygotowywali także plakaty na temat: Co nas łączy? Efekty prac uczniów można było podziwiać na holu naszej szkoły. Ponadto tego dnia każda klasa wybrała dominujący kolor, w który się ubrała ukazując w ten sposób swoją osobowość.

Wszystkie klasy pokazały swoją różnorodność, wyjątkowość w najbardziej kreatywny sposób (jedna klasa miała białe skarpety i klapki, inna wianuszki, itd.).

Podczas przerw odbyła się również sesja zdjęciowa ukazująca tak piękną różnorodność w naszej szkole. Różnimy się nie tylko tym, jacy jesteśmy, lecz przede wszystkim tym, jak postrzegamy różne rzeczy i sytuacje. Ten dzień był dla nas wyjątkowy i radosny. Różni, ale jednak równi!

Dodano 06.06.2022

Jakub Kazior po konsultacji U-19 kadry Polski w futsalu

Z przyjemnością informujemy, że nasz uczeń SMS Jakub Kazior jest po konsultacji U-19 kadry Polski w futsalu. Gratulujemy sukcesu i liczymy na kolejne powołania.

Dodano 02.06.2022

Słupska Olimpiada Młodzieży - piłka nożna

W eliminacyjnym turnieju szkół ponadpodstawowych reprezentowała nas klasa 1 LO. Mimo że byliśmy najmłodszym zespołem, to zajęliśmy w grupie I miejsce.

Wyniki:

 • SMS - LO 1 6:1
 • SMS - ZS Agrotechnicznych 1:1
 • SMS - ZS Elektryk 5:2

Skład: Cezary Stojek, Aleksander Trusiak, Kacper Pawłowski (4 gole), Maciej Wanat (3), Dawid Leśko (2), Jan Czyż (1), Maciej Mirynowski (1), Michał Rosiak (1), Miłosz Czarnuch, Karol Oleszkiewicz, Krystian Żurowski, Mateusz Machalski.

Turniej finałowy odbędzie się w najbliższy poniedziałek.

Dodano 30.05.2022

Superbohater

Kochani, zachęcamy do przebrania się za wybranego przez siebie superbohatera. Do zabawy zapraszamy zarówno uczniów, jak i pracowników szkoły. Termin? 10.06.2022 r. Na ten dzień przewidziany jest również kiermasz wypieków (zebrane środki przekażemy na cel charytatywny) i fotościanka.

Nie mniej atrakcji czeka na Was tego dnia wieczorem, kiedy to noc filmową rozpoczniemy z Avengersami. Noc filmowa potrwa od 18:30 do 6:00.

Chcesz do nas dołączyć? Po zgodę dla rodziców zgłoś się do jednej z naszych nauczycielek: P. Moniki Skwarek, P. Natalii Zakrzewskiej lub P. Katarzyny Serafin.

Weź materac bądź śpiwór i jakieś jedzonko, co by się przyjemniej siedziało w nocy w szkole.

Wydarzenie organizuje grupa Ucznia Zdolnego.

Liczba miejsc ograniczona!

Dodano 30.05.2022

TYDZIEŃ ZDROWIA

Za nami „Tydzień Zdrowia” propagujący zdrowy styl życia oraz zasady prawidłowego odżywiania. Przez trzy dni uczniowie naszej szkoły przygotowywali na długich przerwach apetyczne przekąski pełne witamin (sałatki, soki, szaszłyki itp.). Pachniało, było kolorowo, smacznie i bardzo kreatywnie. Wszyscy spisali się fantastycznie, a cztery klasy wybrane przez komisję (5SP i 7SP, 3CTW, 2ATW i 2BTW, 2AP), które zaprezentowały się najciekawiej zostały nagrodzone dniem wolnym z wychowawcą. Zwycięzcom gratulujemy wygranej, a wszystkim uczestnikom należą się wielkie podziękowania za bardzo ciekawe pomysły i fantastyczną zabawę.

Dodano 27.05.2022

Dzień różnorodności

Dnia 30.05.22 tj. ten poniedziałek chcielibyśmy w szkole zaakcentować dzień różnorodności.

To dzień, w którym szczególnie zwracamy uwagę na problematykę tolerancji i dialogu międzykulturowego.

Różnimy się nie tylko tym, jacy jesteśmy, lecz przede wszystkim tym, jak postrzegamy różne rzeczy i jakie zajmujemy wobec nich postawy. Mimo wszystko pamiętajcie tworzymy jedną wspólnotę.

Dlatego serdecznie zapraszamy Was do zabawy. Kolory to przejawy naszej osobowości i tak w poniedziałek poszczególne klasy zapraszamy w poszczególnych kolorach ubioru:

 • 5 SP/7 SP/8 SP pomarańczowy lub żółty
 • 1 LOSMS/2 LOSMS/3 A LOSMS czerwony
 • 3 A MLO/3 a PLO/ 3 b PLO biały
 • 1 A TW/1 B TW różowy
 • 2 A TW/2 B TW / 2 OPW szary
 • 3 C TW/1 a LP/ 1 PLO/1 OPW czarny
 • 1 B LP/3 b LP/3 a TW niebieski
 • 2 A LP/ 3 a LP/ 2 PLO zielony
 • 2 B LP jeansowy

Tego dnia chcielibyśmy również, aby każda klasa w swój własny sposób pokazała swoją różnorodność/inność/wyjątkowość najbardziej kreatywnie jak się da i właśnie w poniedziałek zakładamy rzeczy wybrane wcześniej przez Wasze klasy tj. okulary, robimy sobie kręcone włosy, flagi, klapki, wianki, torby bawełniane, itp. Jeśli któraś klasa nie podała takiej informacji wystarczy, że razem ustalicie wspólny front i w poniedziałek włączycie się do zabawy.

Pamiętajcie Różni, ale jednak równi!

Dodano 26.05.2022

Dzień Matki 2022

Nadszedł dzień, w którym wyrażamy wdzięczność swojej Mamie. 🤱👩‍👩‍👧‍👦 Wszystkim Mamom - z okazji ich święta, życzymy dużo zdrowia, uśmiechu, pomyślności i radości. ❤️ Dziękujemy za matczyną miłość, poświęcenie i pomoc. Naprawdę to doceniamy, choć tak rzadko o tym mówimy. 😍

Dodano 20.05.2022

Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie!!!

Zapraszamy na ~3 odsłonę serii „Obraz, słowo o… Antologia”, poświęconej twórcom wizualnym i poetycznym. Wydarzenie realizujemy we współpracy z Antrakt Kawiarnia Artystyczna. W tej części Pomorza, w spotkaniu autorskim NA ŻYWO!, udział weźmie Zuzanna Bartoszek – poetka i malarka, nominowana do tegorocznej X edycji Nagrody im. Wisławy Szymborskiej za książkę poetycką „Klucz wisi na słońcu”. Przez blisko miesiąc będziemy też prezentować „świecący” wiersz jej autorstwa. Porozmawiamy nie tylko o wierszach, ale zwrócimy uwagę na malarstwo w wydaniu Bartoszek.

Start piątek 27.05.2022, godzina 18:00 w Antrakcie!!!

Dodano 06.05.2022

Lekkoatletyczne sukcesy naszych piłkarzy

16 maja na stadionie 650-lecia odbyły się Mistrzostwa Słupska szkół średnich w lekkoatletyce. Nasz SMS reprezentowali uczniowie klasy pierwszej oraz Wiktor Piszczek z 3A.

I to właśnie Wiktor odniósł największy sukces, zostając wicemistrzem Słupska w biegu na 400 metrów!

Blisko podium była też nasza sztafeta 4 x 400 metrów. Ostatecznie nasza czwórka: Wiktor Piszczek, Maciej Wanat, Antoni Małecki i Michał Kozicki zajęła 4 miejsce!

Bardzo dobrze spisali się też inni nasi reprezentanci. Miłosz Czarnuch zajął 6 miejsce w finale indywidualnego biegu na 100 metrów. A Antoni Małecki był również 6 w konkursie pchnięcia kulą.

SMS reprezentowali także: Dawid Leśko, Michał Rosiak, Krzysztof Świdroń, Miłosz Kopyś, Kacper Pawłowski i Mateusz Tołek (wszyscy z klasy 1 LO). Gratulujemy!

Dodano 06.05.2022

Dzień Otwartej Szkoły już za nami!

Jak co roku pod koniec kwietnia gościliśmy w naszej szkole, tym razem w dwóch budynkach przy ulicy Koszalińskiej oraz przy ulicy Przemysłowej, uczniów oraz ich rodziców zainteresowanych ofertą naszej szkoły. Kandydaci mieli okazję zobaczyć naszą szkołę, zapoznać się z kierunkami kształcenia, porozmawiać z nauczycielami i zasięgnąć informacji o procesie rekrutacyjnym. Zwiedzanie naszych pracowni było połączone z ciekawymi warsztatami, zabawami i wyzwaniami. Atrakcji nie brakowało:) można było poćwiczyć strzelanie z broni krótkiej i długiej pod czujnym okiem instruktorów, przymierzyć umundurowanie wojskowe i policyjne, obejrzeć pokazy samoobrony i technik interwencji, wziąć udział w warsztatach z szycia chirurgicznego, w ćwiczeniach z mikroskopem czy wykonać doświadczenia chemiczne. W budynku przy ul. Przemysłowej można było skorzystać z bezpłatnego projektu łazienki lub kuchni.

Na stanowiskach tematycznych swoje działania zaprezentowali poloniści, matematycy, nauczyciele języków obcych oraz przedmiotów biologiczno-chemicznych.

Dziękujemy całej społeczności szkolnej za zaangażowanie w uświetnienie Dnia Otwartej Szkoły, który stał się już naszą tradycją.

Dziękujemy naszym gościom za zainteresowanie, liczne przybycie oraz mile spędzony czas.

Mamy nadzieję, że przekonaliśmy Was, by swoją przyszłość budować z nami!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Dodano 04.05.2022

Wygrywamy z liderem na Zielonej!!!

Dużego wyczynu dokonaliśmy w ostatnią niedzielę. Po środowej wygranej z Zatoką Puck, tym razem poprzeczka była zawieszona najwyżej jak się da 😉 Na Zieloną przyjechał lider tabeli ligi wojewódzkiej B2: Gryf Tczew. Jesienią ulegliśmy na wyjeździe 0:5. Tym razem sprawiliśmy sensację, wygrywając 2:0 (1:0)!

I co ważniejsze, wynik nie jest dziełem przypadku, a odzwierciedleniem przebiegu wydarzeń na boisku. Po prostu: cały zespół zagrał świetny mecz! 👍💪

Nie pozwoliliśmy gościom na zbyt wiele, a sami stworzyliśmy kilka dobrych sytuacji.

Tuż przed przerwą, do prostopadłego podania doszedł Kacper Pawłowski, umiejętnie zastawił się w polu karnym i został sfaulowany. Rzut karny na gola pewnie zamienił Miłosz Czarnuch! ⚽

W 70 minucie Kuba Radtke idealnym podaniem obsłużył Kacpra Pawłowskiego, a ten strzałem po ziemi między nogami bramkarza ustalił wynik na 2:0! ⚽ Końcówka była nerwowa, bo w 80 minucie ambitnie walczący przez cały mecz Mateusz Machalski został ukarany drugą żółtą kartką i kończyliśmy w "10". Wytrzymaliśmy kilka minut naporu gości i mogliśmy się cieszyć ze znakomitego wyniku! 😀 🎉

Liga wojewódzka B2:

KS Gryf/SMS Słupsk - Gryf Tczew 2:0 (1:0)

1:0 ⚽ Miłosz Czarnuch 🅰️ Kacper Pawłowski

2:0 ⚽ Kacper Pawłowski 🅰️ Jakub Radtke

Skład: Aleksander Trusiak Mateusz Machalski Miłosz Czarnuch Karol Oleszkiewicz Krystian Żurowski Kacper Pawłowski Dawid Leśko Nikodem Łoziński Krzysztof Świdroń Jakub Radtke Michał Rosiak Miłosz Kopyś Bartosz Kupiec Adrian Jarząb Maciej Mirynowski Piotr Czerwiński Sebastian Słomiński.

Junior B1 w ten weekend nie grał, a w seniorach 65 minut zaliczył Maciek Wanat (remis 1:1 na boisku lidera: Sokoła Wyczechy!) 👍

W "majówkę" nie gramy w juniorze B2. Za to seniorzy i junior B1 rozgrywają po 2 mecze (30.04 i 3.05). Nie obejdzie się zapewne bez udziału Gryf/SMS Słupsk 2006! ⚽👍

Dodano 04.05.2022

Drodzy maturzyści!

Drodzy maturzyści!

od dzisiaj rozpoczyna się najważniejszy egzamin w Waszym życiu – egzamin dojrzałości

Życzymy Wam

Lekkiego pióra, pomysłowości, kreatywności i odwagi

Nie traćcie optymizmu i wiary we własne możliwości

Dzisiaj, przez najbliższe dni i przez całe życie miejcie otwarte umysły i serca

Trzymamy kciuki!

Dodano 28.04.2022

Gramy już nie w dwóch, a w trzech ligach

Można śmiało powiedzieć, że wiosną czego jak czego, ale minut spędzonych na ligowych boiskach nam nie brakuje.

Zacznijmy nietypowo, od ligi juniora B1! Bo jest o czym pisać. Nasza drużyna złożona z chłopców roczników 2005 i 2006 (na boisku pojawiło się aż 8 graczy występujących systematycznie w naszym seniorskim zespole!) sensacyjnie, acz zupełnie zasłużenie pokonała faworyta rozgrywek: "Arkę" Gdynia 2:1 (1:1)!

Z uwagi na środowy termin (seniorska liga okręgowa nie grała) nasi zawodnicy, walczący o awans do 4 ligi, mogli zagrać w swojej kategorii wiekowej, traktując mecz jako przetarcie przed sobotnią walką o punkty w dorosłej lidze. Wyszło całkiem nieźle. Z rocznika 2006 dobre występy zaliczyli: Miłosz Czarnuch, Mateusz Machalski, Dawid Leśko i Maciej Wanat.

Tak było w poprzednią środę. Ostatnia środa to z kolei mecz w lidze wojewódzkiej junior B2. Graliśmy u siebie, ale skorzystaliśmy z gościnności klubu "Sparta" Sycewice, na którego obiekcie rozegraliśmy swój mecz. Korzystając z okazji dziękujemy gospodarzom stadionu za przychylność i udostępnienie boiska!

Rywalem była "Zatoka" Puck. Mecz był zacięty. Stworzyliśmy sobie sporo świetnych okazji do zdobycia gola. Wielu nie wykorzystaliśmy, ale ostatecznie wygraliśmy 3:2 (3:2)!

 • Kacper Pawłowski asysta Jakub Radtke
 • Dawid Leśko asysta Kacper Pawłowski
 • Miłosz Czarnuch asysta Dawid Leśko

Skład: Cezary Stojek Aleksander Trusiak Mateusz Machalski Miłosz Czarnuch Karol Oleszkiewicz Krystian Żurowski Kacper Pawłowski Maciej Wanat Miłosz Kopyś Dawid Leśko Jan Czyż Maciej Mirynowski Nikodem Łoziński Adrian Jarząb Krzysztof Świdroń Jakub Radtke Michał Rosiak.

W niedzielę czeka nas kolejny mecz. W Słupsku, na Zielonej podejmiemy lidera rozgrywek: Gryf Tczew!

I na koniec.... liga seniorska! Mamy już dwóch "naszych" z debiutami w dorosłej piłce. W ostatnim meczu: KS Gryf SMS Słupsk - GTS Czarna Dąbrówka 6:0, swoje pierwsze 20 minut zaliczył Miłosz Czarnuch! W tym samym spotkaniu Maciej Wanat zdobył dwa gole. Tak jak tydzień wcześniej w Miastku, ze Startem! Czekamy na kolejne debiuty. I jesteśmy przekonani, że niebawem się doczekamy. W najbliższą sobotę seniorzy (4 lokata) zagrają w Wyczechach z liderem rozgrywek: Sokołem. Trzymamy mocno kciuki!

Dodano 22.04.2022

Dzień Otwartej Szkoły 2022

Jeżeli w tym roku szkolnym kończysz naukę w szkole podstawowej i stoisz przed wyborem szkoły średniej, mamy dla Ciebie propozycję. Już 23 kwietnia 2022 r. dyrekcja, grono pedagogiczne oraz uczniowie Zespołu Szkół Informatycznych i Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Słupsku zapraszają uczniów i ich rodziców do udziału w Dniu Otwartej Szkoły!

Zależy nam na udzieleniu wsparcia w dokonaniu najlepszego wyboru dotyczącego dalszego kierunku kształcenia uczniów. Zapraszamy zatem do odwiedzenia nas w ZSI przy ul. Koszalińskiej 9 w Słupsku.

Oferta, którą przygotowaliśmy na ten dzień jest bardzo szeroka:

Oddział Przygotowania Wojskowego: rzut granatem do celu, możliwość założenia sprzętu i zrobienia zdjęcia, wykonanie prostych ćwiczeń fizycznych, pokaz mundurów i sprzętu, składanie i rozkładanie broni długiej, tor ASG- broń krótka i długa, tor przeszkód (jeśli pogoda pozwoli),

Policyjne Liceum Ogólnokształcące: pokaz elementów: kajdankowanie, elementy obezwładniania, chwyty transportowe; pokaz umundurowania ucznia klasy policyjnej i ochronnego sprzętu policyjnego, pokaz tresury psa służbowego- współpraca z Komendą Miejską Policji w Słupsku, prezentacja multimedialna dla rodziców i uczniów,

Technikum Weterynarii: warsztaty z szycia chirurgicznego, ćwiczenia z mikroskopem, pokaz pierwszej pomocy RKO na fantomie psa, oglądanie próbki krwi pod mikroskopem, sekcja układu oddechowego świni- pokaz płuc i ich wypełniania powietrzem, zwiedzanie pracowni,

Szkoła Mistrzostwa Sportowego: tematyczna sala piłkarska, gdzie trenerzy będą udzielać informacji o specyfice kierunku, a na zewnątrz stanowiska sportowe dla chętnych chcących sprawdzić swoje umiejętności piłkarskie.

Kandydatów do Liceum Sztuk Plastycznych im. S. I. Witkiewicza zapraszamy do naszej nowej siedziby przy ul. Przemysłowej 25, gdzie funkcjonują nowoczesne pracownie artystyczne. Tam czekać będą nauczyciele przedmiotów artystycznych. Wizyta w nowej siedzibie to również doskonała okazja, by zapoznać się z możliwościami i wyposażeniem każdej z pracowni: fotograficznej, rysunku i malarstwa, rzeźby, aranżacji wnętrz oraz projektowania wyrobów artystycznych. Będzie można również podziwiać tegoroczne dyplomy absolwentów LSP. Dla chętnych mamy jeszcze jedną ciekawą propozycję! Mierzysz się z remontowym wyzwaniem? Uczniowie naszego Plastyka z chęcią pomogą Ci bezpłatnie zaprojektować kuchnię lub łazienkę!

Nauczyciele w ZSI i LSP będą do Państwa dyspozycji od godziny 9:00 do 13:00. Z pewnością odpowiedzą na każde pytanie i rozwieją wszelkie wątpliwości.

Widzimy się już 23 kwietnia. Poznajmy się!

Dodano 15.04.2022

Wesołych świąt!

W imieniu Organu Prowadzącego, Dyrekcji, Kadry oraz Uczniów składamy wszystkim najlepsze świąteczne życzenia. Niech ten czas będzie pełen ciepła i rodzinnej atmosfery.

Dodano 12.04.2022

Nagranie w TV Słupsk

Dziś w naszej nowej siedzibie Liceum Sztuk Plastycznych przy ul. Przemysłowej gościliśmy dziennikarzy TV Słupsk. Nasi nauczyciele i uczniowie wypowiadali się na wiele interesujących tematów. Mówili m.in. o Dniu Otwartej Szkoły, o nauce w Oddziale Przygotowania Wojskowego, I miejscu w województwie w Pomorskim Rankingu Techników Perspektywy 2022, konsultacjach dla ósmoklasistów czy naborze do Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Gotowy materiał będzie do obejrzenia już w piątek!

Dodano 12.04.2022

Dzień nakrycia głowy

Samorząd Uczniowski pragnie zaprosić wszystkich do kolejnej zabawy. Dzień 12.04 ogłaszamy Dniem nakrycia głowy. Zachęcamy wszystkich do przyjścia tego dnia z kreatywnymi rzeczami na naszych głowach! Ponownie - im kreatywniej, tym lepiej! :)

Dodano 06.04.2022

Targi edukacyjne Edu Day

Każdego roku uczniowie, którzy niebawem staną się absolwentami naszej szkoły, zastanawiają się nad dalszą ścieżką kształcenia. Wybór jest trudny i ważny, a oferta wyższych uczelni bardzo bogata.

Mogli się o tym przekonać nasi tegoroczni maturzyści z klasy 3B LOMS i 3 B MLO, którzy pod opieką Pani Mai Frąckowiak oraz Pani Karoliny Pery uczestniczyli w targach edukacyjnych organizowanych przez Agencję 123Concept.

Podczas targów młodzież miała okazję zapoznać się z ofertą szkół wyższych z takich miast jak Szczecin, Gdańsk, Słupsk, Koszalin, Warszawa czy Poznań.

Życzymy powodzenia i najlepszych wyborów!

Dodano 29.03.2022

Zaproszenie na test mecz do Arki Gdynia SI

Nasz uczeń z 7 klasy SMS Kacper Szumko został kolejny raz zaproszony na test mecz do Arki Gdynia SI. Trenerem i wychowawcą Kacpra jest P. Adam Pietras. Gratulujemy i trzymamy kciuki!

Dodano 24.03.2022

Dzień bez plecaka - fotogaleria

Wasze pomysły na to, w czym można do szkoły przynieść podręczniki, nie znają granic. Powiemy krótko: zajrzyjcie do galerii!

Dodano 24.03.2022

Wycieczka do Gdańska

Nasza klasa maturalna - IIIB LO SMS wraz z P. Karoliną Perą i P. Karoliną Majcherską wybrała się na, niestety ostatnią już, klasową wycieczkę. Wspólne spacery, zwiedzanie, posiłki, rozmowy, zakupy, podróż pociągiem czy jazda tramwajem- ten weekend spędzony w Gdańsku z pewnością na długo zapadnie uczniom w pamięci. A po wycieczce... nasi zdolni piłkarze wrócili prosto na murawę na niedzielny mecz!

Dodano 23.03.2022

I dzień wiosny

Wczoraj w auli szkolnej oficjalnie świętowaliśmy I dzień wiosny! Było mnóstwo atrakcji:

konkurs plastyczny „Wiosna pośród nas”, w którym I miejsce zajęła klasa 1 PLO, II miejsce ex aequo - kl. 1 OPW i kl. 1 SMS, zaś trzecie 3 ALSP,

konkurs literacki inspirowany wiosną „Fantazja to wieczna wiosna”, w którym zwyciężyła klasa 2 LOMS, drugie miejsce zajęła kl. 3 ALSP, a trzecie 3 ATW

oraz konkurs karaoke „Wiosna - ach to Ty!”, gdzie I miejsce zajęły ex aequo klasy 2 PLO i 2 OPW, II miejsce należy do kl. 2 LOMS oraz 3 ALOMS, a trzecie do kl. 1 ATW.

Gratulujemy!!!

Organizatorkami imprezy były P. Karolina Pera oraz P. Karolina Majcherska, zaś jury konkursowe to P. Karolina Pera, P. Karolina Majcherska, P. Tadeusz Wanat oraz P. Jacek Gryczka.

Dodano 23.03.2022

Dzień Wagarowicza

Wiosna - jedna z czterech pór roku w przyrodzie. To czas, w którym przyroda budzi się do życia, co nastraja ludzi do zmian i szeregu różnorodnych aktywności.

Nasi najmłodsi uczniowie - reprezentanci Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego - a więc uczniowie klasy V, VII i VIII nadesłali nam fotorelację z okazji Dnia Wagarowicza ze wspólnego, wiosennego wypadu na pizzę!

Dodano 22.03.2022

Dzień bez plecaka

Samorząd Uczniowski serdecznie zaprasza wszystkich do zabawy w czwartek 24.03, kiedy to ogłaszamy Dzień bez plecaka! Idea jest taka, aby każdy przyniósł podręczniki, przybory, lunch w czym chce, z wyjątkiem plecaka. :) Zachęcamy do kreatywnego podejścia do tematu i dokumentowania najlepszych nie-plecaków na zdjęciach.

Dodano 18.03.2022

Bieg Liczby Pi

W tym roku szkolnym świętowaliśmy kolejne urodziny słynnej stałej matematycznej zwanej Ludolfiną startując w biegu na 3,14 km- tyle, ile wynosi jej standardowe przybliżenie. Na starcie pojawiło się 13 3-osobowych drużyn z różnych klas. Z przyjemnością informujemy, że wszyscy zawodnicy ukończyli bieg. Młodzież wykazała się świetną determinacją, pokazała siłę i wytrwałość. Duże brawa!!!

Poniżej przedstawiamy wyniki klasyfikacji:

I miejsce - drużyna Piłkarze z czasem 11:50 KLASA 3 A LO SMS: KSAWERY RONOWSKI, KUBA ŻALUK, NIKODEM CIECHAŃSKI.

II miejsce - drużyna Bohaterzy z czasem 12:27 KLASA 2 LO SMS: PAWEŁ PANEK, KACPER SMAHA, MACIEJ GAJKE.

III miejsce - drużyna Sicarios z czasem 13:55 KLASA 1 LO SMS KACPER PAWŁOWSKI, MIŁOSZ KOPYŚ, MATEUSZ TOŁEK.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowy medal, a zwycięzcy drobne upominki.

Obdarowana została również drużyna o nazwie KUNY, w skład której wchodziły uczennice z klasy 1 B LSP za najciekawszy strój- koszulki przygotowane specjalnie z okazji święta Liczby Pi.

Po biegu uczestnicy wspólnie integrowali się przy ognisku i kiełbasce.

Serdecznie dziękujemy Panu Arkadiuszowi Hermanowi za przeprowadzenie odpowiedniej rozgrzewki przed biegiem, klasie 1 A LSP za świetny doping zagrzewający do rywalizacji, uczniom klasy 3 A MLO za pomoc medyczną oraz Panu Krystianowi, Danielowi i Grzegorzowi za pomoc przy ognisku.

Jak sami wiemy, matematyka jest obecna w każdej dyscyplinie, a rywalizacja matematyczno-sportowa była świetną okazją do wspólnego spędzenia czasu i promocji aktywności na świeżym powietrzu.

Do zobaczenia na kolejnych urodzinach liczby PI!

Dodano 15.03.2022

„Słoneczne soczki”

Klasa 1A TW i grupa projektowa Zwolnionych z teorii „Morze potrzeb" z okazji Międzynarodowego Dnia Słońca organizują kiermasz sałatek, soków i koktajli. „Słoneczne soczki”, bo tak ten dzień nazywają organizatorzy, to wydarzenie, które w naszej szkole odbędzie się już 18 marca (piątek) na długich przerwach!

Dochód ze sprzedaży przeznaczymy na zakup słodyczy i upominków dla dzieci i rodziców, których gościć będziemy w szkole w sobotę oraz na rzecz fundacji dla zwierząt na zakup karmy.

Ze względów higienicznych kupujący proszeni są o przyniesienie ze sobą kubków/bidonów/miseczek.

Czekamy na Was!!

Dodano 14.03.2022

Zbiórka dla Ukrainy

Nasza szkoła włączyła się w pomoc na rzecz Ukrainy organizując dla uchodźców zbiórkę darów. Serdecznie dziękujemy za wsparcie młodzieży z klas: 2 OPW, 2 TW, 2 PLO, 3C TW, 2B LSP, 3A MLO, 4 TW, 1A LSP, 2LOSMS, 3 TW, 3D PLO oraz rodzicom, nauczycielom i dyrekcji.

Dodano 10.03.2022

Dzień Mężczyzny

Dziś Dzień Mężczyzny!

Panowie, życzymy gwiazdki z nieba, kasy, ile potrzeba, samych radości i zawsze miłości.

Dodano 09.03.2022

Wywiad z trenerem P. Tadeuszem Wanatem

Mamy dla Was kolejną rozmowę radiową dziennikarza Radia Fama z naszym trenerem P. Tadeuszem Wanatem. Tym razem Panowie rozmawiali m.in. o:

 • rundzie jesiennej naszej młodzieży z KS Gryf/SMS Słupsk w rozgrywkach Słupskiej Klasy Okręgowej,
 • celach i planach naszego klubu na przyszłość,
 • szansach na połączenie dwóch klubów piłkarskich „Gryf” funkcjonujących w Słupsku i roli, jaką w tym projekcie mogłaby odegrać Szkoła Mistrzostwa Sportowego.

Zachęcamy do wysłuchania (kliknij)!

Dodano 08.03.2022

Dzień Kobiet

Z okazji Waszego święta życzymy wszystkiego najpiękniejszego! Zdrowia, szczęścia, miłości, realizacji planów i uśmiechu na co dzień.

Dodano 07.03.2022

"Elektrośmieci oddajesz - nagrody dostajesz"

Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego konkursu, którego celem jest upowszechnianie wiedzy z zakresu postępowania z zużytym sprzętem elektronicznym oraz rozwijanie aktywności i świadomości ekologicznej wśród młodzieży. Dlatego też w ramach tego przedsięwzięcia w terminie do 10.06.2022 r. ogłaszamy w szkole zbiórkę:

 • zużytych baterii i akumulatorów przenośnych używanych w telefonach, elektronarzędziach, zabawkach, pilotach, zegarkach, baterie jednoogniowe typu AA, AAA, R20, guzikowe i inne, które bez problemu można przenieść ręcznie,
 • zużytych sprzętów elektrycznych i elektronicznych, w tym: TV/monitory, LCD, odkurzacze, tostery, kuchenki elektryczne, mikrofale, wagi, komputery, laptopy, klawiatury, myszki, słuchawki, drukarki, telefony, kamery, odbiorniki radiowe i inne elektronarzędzia, gry video, drony, suszarki, młynki do kawy, ekspresy do kawy, zabawki elektryczne, sprzęt muzyczny i sportowy oraz każde inne urządzenie, które do działania potrzebuje prądu z gniazdka lub z baterii.

Uwaga! Zbieraniu podlega sprzęt kompletny, niezdemontowany.

Zbiórce podlegają urządzenia oznaczone znakiem przekreślonego kosza.

Kontakt: klasa 2 TW, Pani Monika Skwarek, Pani Alina Salnik.

Liczą się kilogramy! ;)

Dodano 02.03.2022

Nasza sieć ZSI i SMS, czyli Pogotowie Koleżeńskie

Razem jest łatwiej, razem możemy wiele!

Grupa Ucznia Zdolnego zaprasza wszystkich uczniów chętnych klas liceum i technikum do wzięcia udziału w naszej akcji pogotowia koleżeńskiego. Stwórzmy naszą sieć ZSI i SMS ;)

Jeżeli czujesz, że mógłbyś/mogłabyś pomóc w nauce z jakiegoś przedmiotu, podzielić się swoją wiedzą z innymi zgłoś się do nas:

W treści wystarczy, że napiszesz:

 • swoje imię i nazwisko oraz klasę
 • przedmiot, w nauce którego mógłbyś/mogłabyś pomagać

Wstępne zgłoszenia zbieramy do dnia 20 marca 2022 r. Jednak listy będą otwarte przez cały czas.

Dlaczego warto?

 • jest to wspaniała okazja na zrobienie czegoś dobrego dla innych,
 • możesz sprawdzić się w roli nauczyciela,
 • utrwalasz materiał,
 • kształtujesz takie cechy charakteru jak: odpowiedzialność, obowiązkowość, koleżeństwo,
 • poczujesz satysfakcję,
 • stajesz się zauważalny ;)
 • przez wspólną naukę zdobywasz nowe znajomości,
 • a może któregoś dnia Ty jej sam będziesz potrzebować?

Czy wiecie, że dłużej pamięta się informacje zdobyte w wyniku własnych działań, niż te gotowe, podane przez nauczyciela?
Zapamiętujemy najlepiej bo aż 90% tego, co sami robimy (uczymy innych i także na tym zyskujemy).

Zasady pogotowia koleżeńskiego:

 • terminy są ustalane wspólnie i dogodnie dla obu stron
 • forma pracy również dowolna: video chat, nauka na żywo, prezentacje itp

Zapraszamy serdecznie
Grupa Ucznia Zdolnego

Działania koordynuje Pani Monika Skwarek, sala 207

Dodano 02.02.2022

Dbamy o zdrowie psychiczne

Nasza Pani psycholog Kamila Rudnik przygotowała kilka cennych rad, dzięki którym możecie zadbać o zdrowie psychiczne podczas zdalnego nauczania.

Mamy nadzieję, że już niedługo zobaczymy się w szkole.

Dodano 31.01.2022

Kacper Szumko testowany w Arce Gdynia

Kacper Szumko z 7 klasy SMS testowany był wczoraj w Arce Gdynia SI. Wypadł bardzo dobrze zdobywając 2 bramki. W przyszłości nasz zdolny uczeń ma szansę zagrać w tym zespole, za co trzymamy kciuki. Trenerem i wychowawcą Kacpra jest P. Adam Pietras.

Dodano 31.01.2022

Gramy z największą orkiestrą świata!

Nasi uczniowie grali wczoraj z największą orkiestrą świata! Młodzież z ZSI i SMS kwestowała na ulicach Słupska. Dziękujemy za Wasze dobre serca, zaangażowanie i poświęcony czas!

Dodano 28.01.2022

Międzynarodowy Dzień Puzzli i Łamigłówek

W tym roku święto to przypada 29 stycznia. W naszej szkole, ze względu na edukację zdalną, wybrane klasy rozwiązywały łamigłówki na matematyce już kilka dni wcześniej. Jedni zmagali się z domino, kostkami drewnianymi czy sudoku, inni zaś poznali historię tangramu.

Łamigłówki świetnie rozwijają kreatywność, pobudzają wyobraźnię, wyrabiają spostrzegawczość i cierpliwość, uczą pracy w skupieniu i wzmacniają szybkość myślenia. Trening łamigłówkowy jest pomocny również w życiu codziennym- przydaje się w przezwyciężaniu trudności, analizie sytuacji i podejmowaniu decyzji dotyczących problemów życiowych.

Ponadto jest to świetny sposób na nudę. Zapraszamy Was do odwiedzenia wirtualnego Muzeum Łamigłówek

A na koniec ciekawostka:

Według Międzynarodowego Towarzystwa Badań nad Chorobą Alzheimera rozwiązywanie rozmaitych łamigłówek (w tym intelektualnych i manualnych) jest działaniem, które podtrzymując aktywność ludzkiego mózgu, przyczynia się do znacznego zmniejszenia ryzyka zachorowania na chorobę Alzheimera.

Dodano 28.01.2022

Warsztaty z mapą marzeń

Przychodzimy dziś do Was z propozycją wspólnego spędzenia kilku godzin. Chcielibyśmy przeprowadzić warsztaty z mapą marzeń dla zainteresowanych uczniów. Zapraszamy Was do szkoły na spotkanie z Panią psycholog Kamilą Rudnik 2.02.2022 r. (środa) o godzinie 15:00.

Popracujemy trochę z myślami, planami na przyszłość oraz zastanowimy się, gdzie jesteśmy teraz. Ostatecznie każdy z Was wyjdzie z warsztatów ze swoją mapą marzeń i miło spędzonym czasem.

Dodatkowo prosimy o wzięcie ze sobą koca, poduszki oraz gazet, kleju, mazaków i nożyczek.

Zaproście koleżankę lub kolegę z klasy, przyjdźcie razem, będzie Wam raźniej.

Warsztaty odbędą się, jeśli grupa będzie liczyła minimum 7 osób. Zadbamy również o przestrzeganie wszystkich przepisów sanitarnych.

Osoby zainteresowane prosimy o zgłaszanie się drogą mailową na adres k.rudnik@plastyk.slupsk.pl lub przez e-dziennik do P. Kamili.

Do zobaczenia!

Dodano 26.01.2022

Wywiad z P. Tadeuszem Wanatem

Zachęcamy Was do wysłuchania rozmowy naszego trenera P. Tadeusza Wanata z dziennikarzem Radia Fama. Panowie rozmawiali o potrzebie połączenia dwóch słupskich klubów piłkarskich „Gryf” w oparciu m.in. o Szkołę Mistrzostwa Sportowego. Co jeszcze w rozmowie? Posłuchajcie!

Dodano 11.01.2022

Stypendia Prezesa Rady Ministrów

Drodzy, jak już wiecie, nasi uczniowie, którzy decyzją Prezesa Rady Ministrów otrzymali stypendium na rok szkolny 2021/2022 to:

 • Julia Kułakowska – 4-letnie MLO
 • Dominika Pluto-Prądzyńska – 3-letnie MLO
 • Vanessa Barteczka – 4-letnie PLO
 • Wiktoria Szczęśniak – 3-letnie PLO
 • Jagoda Dudzińska – 5-letnie TZSI
 • Kacper Surma – 4-letnie TZSI
 • Julia Nowak – 5-letnie LSP
 • Julia Niemczyk – 4-letnie LSP
 • Wojciech Pawlina – 4-letnie LOMS
 • Jakub Romanowski – 3-letnie LOMS

Dziś Pani Dyrektor Monika Stępnik wręczyła naszym zdolniachom dyplomy oraz przekazała gratulacje i życzenia dalszej wzorowej nauki i wysokich osiągnięć.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy- zarówno uczniom, jak i nauczycielom, wychowawcom i rodzicom.

Dodano 11.01.2022

Nietypowa lekcja matematyki

Nietypowa lekcja matematyki? Tylko u nas. Na zajęciach z P. Marią Lelakowską klasa 5 SP wzięła udział w konkursie Jeden z dziesięciu- pytania oczywiście matematyczne. To inna metoda prowadzenia lekcji, która zawsze świetnie się sprawdza.

Dodano 03.01.2022

Wielka zbiórka podsumowana!

Zakończyliśmy Wielką zbiórkę na rzecz hospicjum dla dzieci „Bursztynowa przystań” w Gdyni. Klasy, które zaangażowały się w akcję pomocy dla małych podopiecznych to: 2 A PLO, 2 LO SMS, 3 B MLO, 3 B LSP, 1 B TW, 1 A LSP, 3 B PLO, 3 C PLO, 2 A, B TW, 7 SP, 8 SP, 1 LO SMS, 3 C TW, 3 A PLO, 3 MLO i 5 SP. Po zebrane artykuły przyjechała do nas P. Ewa Kramek.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom za wsparcie!

Dodano 17.12.2021

Miły gest!

Klasa 3A SMS złożyła uczniom i nauczycielom naszej szkoły życzenia rozdając przy tym cukierki. Dziękujemy za miły świąteczny gest.

Dodano 16.12.2021

Język angielski w praktyce

Klasa IIIAS wraz z nauczycielkami języka angielskiego – P. Karoliną Majcherską i P. Natalią Zakrzewską wybrała się na niecodzienne zajęcia do McDonalda. Zadaniem młodych piłkarzy było złożenie zamówienia w języku angielskim i rozmawianie z kolegami z klasy w obcym języku. Kto z Was jest za takim unowocześnieniem tradycyjnej formy zajęć? Jesteśmy ciekawi Waszego zdania!

Dodano 16.12.2021

Pomoc dla Dariusza Piechoty

Już dziś nasi chłopcy ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego sprzedawać będą ciasta, a cały dochód przeznaczony zostanie na leczenie Dariusza Piechoty- byłego bramkarza Gryfa Słupsk, który zmaga się z samoistnym zwłóknieniem płuc.

Widzimy się dziś na I piętrze od 10.30 przez cały dzień.

Do pieczenia ciast chętnie włączyli się rodzice uczniów kl. V i VII SMS, za co serdecznie dziękujemy!

Darka wspierać można również za pośrednictwem zbiórki internetowej: Czaka czeka...

Liczy się każda złotówka!

Dodano 14.12.2021

Kiermasz świąteczny

Prace plastyczne, fotografie, podkładki pod kubki, ozdoby na choinkę, bransoletki, kartki świąteczne… To wszystko i wiele więcej czekać będzie na Was już jutro i pojutrze (15 i 16.12) podczas świątecznego kiermaszu w ZSI. Jesteśmy do Waszej dyspozycji na każdej długiej przerwie w holu na parterze.

Zebrane podczas kiermaszu środki przekażemy na cel charytatywny.

Zapraszamy!

Dodano 07.12.2021

Połowinki 2021

Połowinki 2021 za nami. Bawiliście się świetnie! Na dowód mamy zdjęcia. Zapraszamy do galerii!

Dodano 07.12.2021

Matematyka z Mikołajem w ZSI i SMS 2021

Gry planszowe to miła odskocznia od codzienności. Pozwalają usiąść w gronie rodziny, znajomych, by poćwiczyć szare komórki, wspólnie się pośmiać i pogłówkować. Każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie. Mali i duzi, miłośnicy rywalizacji czy współpracy, pasjonaci matematyki czy historii. Można zagrać szybką partię w 15 minut lub spędzić przy planszy pół dnia.

By zachęcić do takiej formy spędzania wolnego czasu, 6 grudnia 2021 roku, z okazji Mikołajek, w Zespole Szkół Informatycznych oraz Szkole Mistrzostwa Sportowego zorganizowaliśmy kolejną edycję Matematyki z Mikołajem. O godzinie 8 rano aula szkolna zamieniła się w matematyczne kasyno. Przybyli na nią członkowie zespołu Uczeń zdolny, jak i wybrani przedstawiciele klasy III - specjaliści od Domino, Rummikuba, Triominos, Digita, Remika liczbowego, Geniusza Go, Kodu Faraona, Jengi, Ryzyk fizik oraz Callisto, którzy odpowiadali za porządek oraz zasady fair-play przy danym stole. Młodzież w miłej świątecznej atmosferze integrowała się, ćwicząc jednocześnie logiczne myślenie.

Z tego miejsca chcielibyśmy serdecznie podziękować klasie 8B z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Dębnicy Kaszubskiej, która pod okiem Pani Renaty Redelczuk przygotowała część dekoracji na ten dzień.

Nad prawidłowym przebiegiem tego wydarzenia czuwał nasz zespół nauczycieli matematyki.

Dodano 03.12.2021

Wszystko wokół Gwiazdki...

Ponieważ przedświąteczny czas uważany jest przez wielu z nas za jeden z najbardziej magicznych, postanowiliśmy zorganizować wystawę pt. „Alles rund um Weihnachten in DACHL- Ländern” („Wszystko wokół Gwiazdki w krajach niemieckiego obszaru językowego”).

W ramach naszej inicjatywy pragniemy zaprezentować prace plastyczne uczniów ZSI, LSP i SMS, by przedstawić interesujące informacje i ciekawostki związane z przedświątecznym czasem w krajach niemieckiego obszaru językowego. Serdecznie zachęcamy do udziału w wystawie! Prace zaprezentujemy na korytarzach naszej szkoły, by jeszcze bardziej wczuć się w zimowy, przedświąteczny klimat, a przy okazji dowiedzieć się czegoś nowego na temat tego wspaniałego czasu w krajach niemieckiego obszaru językowego.

Co zrobić?

Do 13 grudnia przygotować plakat (format min. A3, metoda dowolna) dotyczący, Waszym zdaniem, interesujących, mało spotykanych czy też zadziwiających informacji związanych z okresem przedświątecznym, zwyczajami etc. pochodzącymi/praktykowanymi w krajach niemieckiego obszaru językowego. Prace prosimy przynosić do P. Doroty Grygorkiewicz lub P. Jacka Gryczki- sala 206 lub pokój nauczycielski.

Będzie nam bardzo miło, jeśli w Waszych pracach zawrzecie choć część informacji czy ciekawostek w języku niemieckim!

Dodano 01.12.2021

Let it snow!

Wczoraj zawitała do nas zima. Nasze wspaniałe nauczycielki Panie Karolina Pera i Karolina Majcherska postanowiły wykorzystać zimową aurę i zabrały uczniów SMS na bitwę na śnieżki. Uczniowie klas 5 SMS, 8 SMS, 2 LOMS oraz 3 ALOMS dzielnie walczyli. Zabawa była przednia, wszystkim dopisywały świetne humory. Oby więcej takich śnieżnych zabaw.

Dodano 30.11.2021

Współpraca z trenerem przygotowania motorycznego!

Udało nam się nawiązać współpracę z trenerem przygotowania motorycznego! W poniedziałek pierwsze zajęcia z klasami 1 LO SMS i 8 SP SMS przeprowadził trener Marcin Pluta. Przez najbliższe miesiące będzie pracował wspólnie z naszymi trenerami nad podniesieniem zdolności motorycznych naszych chłopców!

Dodano 15.11.2021

Hubert Olejniczak mistrzem Pomorza w Judo!

Wczoraj odbyły się XXX Mistrzostwa Pomorza w Judo im. Wiesława Sawickiego i komandora Stanisława Filipiaka w Gdyni. Kategoria wiekowa w roczniku 2010-2011: 1. miejsce zajął Hubert Olejniczak z V klasy SMS! Hubert oprócz trenowania piłki nożnej uprawia także z powodzeniem judo. Trenerem Huberta w judo jest nasz nauczyciel WF P. Piotr Kazior, a wychowawcą P. Adam Pietras.

Gratulujemy zawodnikowi udanego występu w Gdyni!!!

Dodano 12.11.2021

Wiktoria Stencel w Kadrze Pomorskiego ZPN!

Wiktoria Stencel, nasza uczennica z 7 klasy SMS zagrała w Kadrze Pomorskiego Związku Piłki Nożnej dziewcząt z rocznika 2009 z rocznikiem starszym U15 w Gdańsku. Spotkanie przy ul. Wyzwolenia 8 w Gdańsku zakończyło się zwycięstwem rocznika młodszego. Dobre recenzje zebrała nasza zawodniczka Wiktoria Stencel, której wychowawcą i trenerem jest P. Adam Pietras.

Dodano 10.11.2021

103. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

Już jutro przypada 103. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas corocznych obchodów 11 listopada czcimy pamięć o tych, którym zawdzięczamy własne państwo. O tych, którym udało się podnieść kraj z ogromnych zniszczeń i stworzyć warunki rozwoju ekonomicznego, modernizacji gospodarczej i cywilizacyjnej.

Ten dzień to także dla nas wszystkich doskonała okazja do pokazania swojego patriotyzmu i przywiązania do symboli narodowych m.in. poprzez wywieszenie flagi czy udział w uroczystościach.

Dodano 08.11.2021

Sukces Igora Wiśniewskiego

W Lasku Północnym odbyły się jesienne biegi przełajowe. Z przyjemnością informujemy, że Igor Wiśniewski z kl. V SMS zajął 3. miejsce.

Gratulacje!

Dodano 14.10.2021

Dzień Edukacji Narodowej 2021

Dziś obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. To święto nauczycieli, wychowawców, pedagogów i pracowników oświaty. I to właśnie wszystkim tym osobom składamy najlepsze życzenia zdrowia, pomyślności, satysfakcji osobistych i zawodowych, sukcesów oraz uśmiechu. Dzisiejsze święto to również okazja do powiedzenia: „dziękujemy!”.

W naszej szkole odbył się apel, podczas którego Nagrodą Dyrektora za wyróżniającą pracę w roku szkolnym 2020/2021 wyróżnieni zostali: P. Maja Frąckowiak, P. Monika Skwarek, P. Maria Lelakowska, P. Marta Malinowska, P. Natalia Hendrych, P. Stanisław Stefański oraz P. Andrzej Fijałkowski.

Ponadto P. Marta Malinowska, P. Alina Salnik i P. Grzegorz Bożek odebrali akt nadania w związku z uzyskaniem stopnia awansu zawodowego na stopień nauczyciela kontraktowego.

Jednocześnie z dumą informujemy, że P. Agnieszka Kałuża-Horbaczewska otrzymała Nagrodę Pomorskiego Kuratora Oświaty

Gratulujemy!

Za organizację apelu w naszej szkole odpowiedzialni byli: P. Maja Frąckowiak, P. Dorota Grygorkiewicz, P. Karolina Pera oraz P. Jacek Gryczka.

Dodano 13.10.2021

Kinowa integracja

Nasza młodzież ma za sobą udane wyjście do Multikina. Uczniowie klasy 5 SMS i 7 SMS z wychowawcą P. Adamem Pietrasem obejrzeli film „Jak rozmawiać z psem”, a klasy 1 APLO z P. Karoliną Majcherską, 8 SMS z P. Marcinem Rusakiewiczem, 1 LOSMS z P. Tadeuszem Wanatem i 3ASMS oraz 3BSMS z P. Karoliną Perą obejrzeli film „Mistrz”. Dzięki takim wyjściom kształtujemy wrażliwość i integrujemy się.

Dodano 13.10.2021

Światowy Dzień Statystyki

Kochani, już 20 października obchodzić będziemy Światowy Dzień Statystyki. Z tej okazji nasz zespół nauczycieli matematyki zaprasza wszystkich chętnych uczniów do wzięcia udziału w mini projekcie. Wystarczy wykonać plakat na temat słynnego statystyka- z Polski, ze świata lub z regionu (format min. A4). Termin oddania plakatów mija 17 października. Prace należy przynosić do swoich nauczycieli matematyki.

Śledźcie również naszego FB, bo przygotowaliśmy dla Was mnóstwo ciekawostek.

Dodano 12.10.2021

Czuję Hip-Hop vol.1

Nasi uczniowie z klasy 1 LO SMS i 2 LO SMS, pod opieką swoich wychowawców P. Marii Lelakowskiej i P. Tadeusza Wanata, uczestniczyli w warsztatach w ramach projektu „Czuję Hip-Hop vol.1”, które poprowadził P. Przemysław Kaca. Podczas zajęć P. Przemek opowiadał życiowe historie opierające się na muzyce hip-hop – kulturze przepełnionej żywiołowością, spontanicznością oraz skłonnej do refleksji i obserwacji. Hip-hop to nie tylko ulica, osiedlowe ławki, ale przede wszystkim głos protestu, buntu oraz głęboka poezja.

Podczas warsztatów skupiono się na twórczości rapera KęKę i jego drodze do sukcesu, która nie była usłana różami. Mówiliśmy o wartościach, jakie przekazuje w swoich utworach.

Warsztaty miały na celu ukazanie pozytywnej roli hip-hopu w kształtowaniu postaw i zachowań młodzieży. Hip-hop dla wielu młodych ludzi jest sposobem na życie oraz głosem protestu na to, co dzieje się w kraju i na świecie.

Na koniec spotkania P. Przemek zorganizował quiz i rozdał swoją książkę o hip-hopie oraz kilka płyt różnych wykonawców.

Dziękujemy!!!

Dodano 07.10.2021

Dumni z Absolwentów- czekamy na Twoje zgłoszenie!

Wszystkie osoby, które zgłosiły się do nas w ramach cyklu „Dumni z Absolwentów”, zostały już przedstawione szerokiemu gronu. Zachęcamy, aby w dalszym ciągu nadsyłać zgłoszenia! Jeśli Ty również jesteś absolwentem naszej szkoły i chciałbyś/abyś się zaprezentować, napisz e-maila na adres e.dobosz(at)zsi.slupsk.pl. Prześlemy Ci formularz do wypełnienia (kilka pytań), a następnie zaprezentujemy Cię światu na naszym FB i stronie internetowej szkoły. Czekamy na Ciebie!

Dodano 08.10.2021

Rozdanie nagród

Wszystkie osoby, które zgłosiły się do nas w ramach cyklu „Dumni z Absolwentów”, zostały już przedstawione szerokiemu gronu. Zachęcamy, aby w dalszym ciągu nadsyłać zgłoszenia! Jeśli Ty również jesteś absolwentem naszej szkoły i chciałbyś/abyś się zaprezentować, napisz e-maila na adres e.dobosz(at)zsi.slupsk.pl. Prześlemy Ci formularz do wypełnienia (kilka pytań), a następnie zaprezentujemy Cię światu na naszym FB i stronie internetowej szkoły. Czekamy na Ciebie!

Dodano 07.10.2021

Rozdanie nagród

Kochani, dziś wręczyliśmy nagrody uczniom, którzy stworzyli zwycięskie i wyróżnione prace w konkursie promującym naukę języków obcych. Zgodnie z zapowiedzią, prezentujemy Wam również prace naszych zwycięzców.

Przypomnijmy, że 1. miejsce zajęła Ewa Hermanowska z kl. 3A TW, 2. miejsce- Julia Kułakowska z kl. 3A MLO, a 3. miejsce- Magdalena Kuczyńska z kl. 2B TW. Osoby wyróżnione to Dominika Kiedrowska z kl. 3A TW, Wiktor Piszczek z kl. 3A SMS i Hubert Zosiuk z kl. 3A SMS.

Jeszcze raz gratulujemy!

Dodano 05.10.2021

Wykaz Ośrodków Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży

Pomorski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia informuje, że od dnia 1 kwietnia 2020 roku na terenie województwa pomorskiego w rodzaju opieka psychiatryczna i leczenie uzależnień realizowane są świadczenia gwarantowane w Ośrodkach Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży – I poziom referencyjny.

W ramach przedmiotowego zakresu podmioty lecznicze udzielają świadczeń ambulatoryjnych lub środowiskowych następującej grupie świadczeniobiorców: dzieci przed rozpoczęciem realizacji obowiązku szkolnego, dzieci i młodzież objęci obowiązkiem szkolnym i obowiązkiem nauki oraz kształcący się w szkołach ponadpodstawowych – do ich ukończenia, a także ich rodziny lub opiekunowie prawni.

Wykaz Ośrodków Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży

Dodano 04.10.2021

Dar serca

Kochani, jak już pewnie większość z Was zauważyła, przed wejściem do naszej szkoły pojawił się piękny pojemnik na nakrętki. To prezent, który otrzymaliśmy od firm:

 • Lasertechnika Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
 • TALEX
 • Zblewski Zakład Ślusarsko-Produkcyjny

Dzięki zbiórce nakrętek w dalszym ciągu będziemy wspierać leczenie Kubusia w ramach „Zakręconej akcji dla Kubusia”, która w naszej szkole trwa już od wielu lat. Pieczę nad akcją sprawuje opiekunka wolontariatu- P. Maria Lelakowska.

Dziękujemy za dar serca, a Was zachęcamy do zapełniania pojemnika.

Dodano 01.10.2021

Warsztaty hip-hop i koncert

Kochani, czy są wśród nas osoby pasjonujące się kulturą hip-hop? Piszesz teksty? Rysujesz? Tańczysz? Tworzysz muzykę? A może po prostu chcesz poszerzyć swoją wiedzę na ten temat? Mamy dla Ciebie propozycję! Już 8 października w Młodzieżowym Centrum Kultury odbędą się warsztaty z Przemkiem Kacą- twórcą działań Hip-Hop Druga Szansa, organizatorem wielu eventów w tej tematyce oraz autorem książki i wielu artykułów popularnonaukowych w tym zakresie.

Ponadto 9 października w MCKu odbędzie się koncert słupskich raperów – EndRiu i Tolu oraz zaproszonych gości. Koncert poprzedzony zostanie otwartą sceną artystyczną, na której możesz się zaprezentować! Impreza rozpocznie się o godzinie 17:00. Więcej szczegółów na FB Hip-Hop Druga Szansa i na wydarzeniu Emceku! Dla występujących przewidziane atrakcyjne nagrody!

Osoby, które chcą uczestniczyć w warsztatach lub zaprezentować swoje umiejętności na scenie, proszone są o zgłaszanie się drogą mailową na adres: e.dobosz(at)zsi.slupsk.pl do 6 października z dopiskiem, którą formą jesteś zainteresowany.

Czekamy na Ciebie!

Dodano 30.09.2021

Wyniki konkursu na plakat

Drodzy, mamy wyniki konkursu na plakat promujący naukę języków obcych. Komisja w składzie: P. Karolina Majcherska, P. Zofia Pstrągowska-Misiuk oraz P. Grzegorz Bożek ocenili Wasze prace następująco:

 1. miejsce- Ewa Hermanowska 3A TW
 2. miejsce- Julia Kułakowska 3A MLO
 3. miejsce- Magdalena Kuczyńska 2B TW

Jury przyznało również trzy wyróżnienia:

 • Dominika Kiedrowska 3A TW
 • Wiktor Piszczek 3A SMS
 • Hubert Zosiuk 3A SMS

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie. Nagrody za zajęcie I, II i III miejsca zostaną wręczone 7 października o godz. 11:15 w sali 104. Tego dnia zaprezentujemy Wam również zwycięskie prace.

Dodano 30.09.2021

Dzień chłopaka

Kochani Chłopcy, drodzy Mężczyźni, z okazji Waszego święta życzymy Wam wszystkiego najlepszego. Dużo radości, zdrowia, spełnienia marzeń, pomyślności i uśmiechu na co dzień!

Dodano 27.09.2021

Przeprowadzamy doświadczenie

Gdy chcemy dowiedzieć się, dlaczego zachodzi interesujące nas zjawisko, musimy przeprowadzić doświadczenie. Uczniowie klasy V SMS mieli taką możliwość na lekcji biologii pod czujnym okiem P. Lidii Cymek. Samodzielnie posadzili ziarna fasoli i będą obserwować ich rozwój. Ciekawe, czyja roślinka urośnie najszybciej?

Dodano 27.09.2021

Sukces Filipa Wiśniewskiego

Z dumą informujemy, że Filip Wiśniewski- uczeń VII klasy SMS Słupsk (rocznik 2008) został powołany do Kadry Województwa Pomorskiego! Trenerem młodego sportowca jest Adam Pietras.

28 września Kadra Województwa Pomorskiego zagra mecz mistrzowski z Podlaskim ZPN.

Gratulujemy i trzymamy kciuki!

Dodano 20.09.2021

"Myślę, więc nie śmiecę"

Nasi uczniowie z kl. II LO SMS, wraz z wychowawczynią P. Marią Lelakowską, dołączyli do ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata 2021”. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Myślę, więc nie śmiecę”. Nasza młodzież uprzątnęła teren wokół szkoły i w najbliższej okolicy. Dziękujemy za włączenie się do akcji! Brawo!

Dodano 14.09.2021

Zbiórka artykułów szkolnych

Spójrzcie, ile artykułów szkolnych udało nam się zebrać w ramach zbiórki prowadzonej przez Fundację „Latorośl”. W ten sposób napełniliśmy plecaki dzieci i młodzieży z placówek opiekuńczo-wychowawczych w Słupsku i Ustce.

Zeszyty, gumki, ołówki, długopisy, temperówki, kleje w sztyfcie, kredki, nożyczki, mazaki, bloki rysunkowe i techniczne, bibuła - to wszystko znalazło się w torbach, które przekazaliśmy dziś organizatorom zbiórki.

Klasom: II LO SMS, III A PLO, III A MLO i III B MLO dziękujemy za wielką pomoc. Dajecie świetny przykład.

Dodano 14.09.2021

Sukces Igora Krzeszowskiego

Miło nam poinformować, że Igor Krzeszowski z klasy VIII SP SMS startował w Mistrzostwach Okręgu LDK w Słupsku i w kategorii U-14 zajął 1. miejsce na 60 m z czasem 7.89 sek. oraz 2. miejsce w skoku w dal. Gratulujemy świetnych wyników!

Dodano 09.09.2021

Treningi Systemu Samoobrony KRAVMAGA oraz Systemu Walki SAVBOR

Kochani, mamy dla Was propozycję uczestnictwa w treningach Systemu Samoobrony KRAVMAGA oraz Systemu Walki SAVBOR.

Israeli Krav-Maga to izraelski, nowoczesny system realnej samoobrony i walki wręcz. Jest to kompletny system walki zawierający naukę bardzo skutecznej samoobrony, walkę nożem, pałką, taktykę strzelecką, walkę wręcz, combat, techniki interwencji, Retzef, ground wrestling, walkę w parterze i klinczu.

Z kolei SAVBOR to nowoczesny i bardzo skuteczny system walki i samoobrony ulicznej oraz strzelań bojowych stosowanych w taktyce sił specjalnych. Program obejmuje walkę wręcz, walkę kijem, nożem, a także wojskowy program S.E.R.E.

Oferta uczestnictwa w treningach dla uczniów naszej szkoły przedstawia się następująco:

 • koszt miesięczny za 8 treningów trwających 90 minut wynosi 80 zł (niezależnie od kierunku, na którym uczy się kandydat);
 • treningi na chwilę obecną (1- miesiac) odbywają się w poniedziałki i środy o godz. 18.00.

Po zebraniu odpowiedniej liczby szkolonych, grupy zostaną podzielone na podgrupy, w których każdy wybierze system walki dla siebie.

Wszystkich chętnych zapraszamy na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się już 13.09 (pon.) o 18:00 w naszej szkolnej auli.

Dodano 09.09.2021

Koła zainteresowań

Drodzy, nie samą nauką człowiek żyje. Równie ważne jest rozwijanie pasji i zainteresowań. I tu wkraczamy my z propozycjami kół zainteresowań, spośród których każdy na pewno wybierze coś dla siebie! Wasze zgłoszenia przyjmować będą wychowawcy, ale możecie zgłaszać się również bezpośrednio do nauczycieli prowadzących dane koło. Zachęcamy do uczestnictwa!

Dodano 07.09.2021

Zebrania z rodzicami

Dodano 06.09.2021

Dar serca dla Alberciaków

Klasa 1 LO SMS wzięła udział w charytatywnej akcji „Dar serca dla Alberciaków”. Akcja zorganizowana została przez Fundację Wspierania Inicjatyw Niekonwencjonalnych „Sub Ventum”. Nasi chłopcy zbierali środki higieny osobistej dla osób bezdomnych. Brawo!!!

Dodano 03.09.2021

Integracja połączona z ekranizacją

Uczniowie klas 2 A i B TW, 2 LOSMS, 3 B MLO, 3 C PLO oraz 1 A LSP pod opieką wychowawców wybrali się do słupskiego Multikina na film pt. „Mistrz”. „Mistrz” to historia legendarnego pięściarza Tadeusza „Teddy'ego” Pietrzykowskiego, który dzięki walkom na ringu ocalił swoje życie w niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady Auschwitz-Birkenau. To walka o siebie, o życie swoje i współwięźniów, chleb, leki, odrobinę wytchnienia. O to, by i w innych nadzieja nigdy nie zgasła. Wczorajsza ekranizacja była dla młodzieży świetną lekcją.

Dodano 01.09.2021

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

Kochani, rozpoczynamy rok szkolny 2021/2022! Mamy świetnych uczniów i super grono pedagogiczne- to będzie dobry rok. Życzymy Wam samych wysokich ocen, niegasnącego zapału do nauki i realizacji planów.